اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 66560 تعداد بازدید: ۷۰

حجت الاسلام هادی امامی در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران معصومیه«سلام الله علیها»:

طلاب باید نگاهشان را تغییر دهند و جریان ساز باشند.

شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۰:۲۶
نشستی با حضور حجت الاسلام امامی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره اوقاف استان یزد در مدرسه علمیه خواهران معصومیه«سلام الله علیها» برگزار شد.

حجت الاسلام هادی امامی، استاد دانشگاه در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران معصومیه«سلام الله علیها»با اشاره به قیام امام حسین(علیه السلام) گفت : ماه محرم مخصوص امام حسین (علیه السلام) است و ما باید مراقب باشیم کارکرد اصلی مجالس سید الشهداء(علیه السلام)  عوض نشود، متاسفانه برخی این مجالس روضه خوانی را در حد یک دارالشفاء  تقلیل داده‌اند؛ در حالیکه هدف اصلی از برگزاری این مراسم باید تقویت روحیه استکبارستیزی، مبارزه با ظلم، سرکوب کردن ناامیدی و تزریق روحیه ایستادگی باشد.

وی سپس با بیان آیه 17 سوره حجرات خاطر نشان کرد: در صدر اسلام افرادی، بر پیامبر به خاطر اسلام آوردنشان منت گذاردند که خداوند خطاب به آنها این آیه را نازل کرد و فرمود: این خداوند بود که بر شما منت گذارد و برنامه جامع زندگی را در قالب دین اسلام برای شما قرار داد و اینگونه زاویه نگاه غلط آنها را تغییر داد.

حجت الاسلام امامی در ادامه و با تاکید بر اهمیت توجه به نوع نگاه افراد افزود: یک مبلغ موفق برای تحلیل رفتارهای دیگران قبل از هرچیز باید با نوع نگاه آن فرد آشنا باشد تا بتواند رفتارش را تغییر دهد؛ چرا که زاویه دید هرکس رفتارش را شکل می‌دهد.

وی سپس با  مطرح کردن این پرسش همگانی که «این انقلاب برای ما چه کرده است» اظهار داشت: اکنون بعد از 1400 سال از نزول اسلام، در ایران واقعه عظیمی به نام انقلاب اسلامی رخ داد که منجر به تشکیل حکومت اسلامی گردید که آرزوی همه پیامبران بود و در واقع خداوند بر ملت ایران منت گذارد  و با رهبری منحصر به فرد امام خمینی(ره) و عنایت امام زمان (عج) و برکت خون شهیدان بستر تشکیل حکومت اسلامی را به وجود آورد.

استاد دانشگاه با اشاره به اینکه این انقلاب در واقع یک فرصت استثنایی که برای شیعیان بی سابقه بود؛ برای ما فراهم کرد افزود: امروز که دشمنان خارجی و داخلی از حربه ها و ترفند های گوناگون و جدید ، برای انقلاب زدایی از حوزه های علمیه به کار گرفته اند ، طلاب نیز باید هوشیار بوده و با تیزبینی تکلیف  روز خود را بشناسند و روحیه استکبار ستیزی ،و ضد آمریکایی خود را همچنان حفظ کنند.

وی انقلاب اسلامی را ، تداوم راه ائمه اطهار (علیه السلام) و حکومت علوی عنوان کرد و گفت:  طلاب که خود را پرورش یافته مکتب اهل بیت (علیهم السلام) می دانند ، باید افرادی را در دامان خود پرورش دهند که آینده انقلاب با حضور آنان تضمین شده و از این ظرفیت ها که مدیون انقلاب است برای ظهور حضرت ولی عصر ( عج) استفاده کنند

حجت الاسلام امامی یکی از وظایف روز طلاب را ، دانستن مطالبات رهبری و تلاش در جهت محقق کردن و عمل به آن منویات دانست و افزود: همچنین طلاب باید علاوه بر تقوای در عبادات، تقوای سیاسی را نیز حفظ کنند و اگر امروز همه ی امکانات برای تحصیل طلاب فراهم است و شاهد یک تحول عظیم و ارزشمند هستیم مدیون انقلابی است که از همین حوزه ها شروع شد .

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف یادآورشد:  مناطق محروم کشور نیازمند حضور شما طلاب است سعی کنید تا با یک برنامه ریزی مناسب برای رفع کمبودهای فرهنگی و اجتماعی جامعه تلاش کنید.

وی با اشاره به دستاورهای انقلاب تصریح کرد: عملکرد این چهل سال کاملا قابل دفاع است زیرا قبل از انقلاب تنها سی درصد زنان باسواد بودند که اکنون زنان پا به پای مردان در کسب مدارج علمی و تحصیلی پیش می‌روند که حتی جلوتر هستند  اما اکنون سوالی که باید مطرح کرد این است که ما برای انقلاب چه کرده‌ایم؟ اینجاست که تغییر نوع نگاه اهمیت پیدا می‌کند و جهت انتقادات را باید به خودمان برگردانیم که اکنون با فراهم بودن بستر، ما تا چه حد به وظیفه خود در برابر اسلام و حفظ انقلاب عمل کرده‌ایم؟