اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 66556 تعداد بازدید: ۸۶

استاد و عضوپژوهشکده مهدویت:

موضوعی که طلبه برای تحقیق انتخاب می کندبایدموردعلاقه ودغدغه وی باشد

شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۰:۵۲
نشست پژوهشی چگونگی تدوین تحقیق پایانی درمدرسه علمیه حضرت زهرا(س) احمدآباد با حضورحجت الاسلام محسن شریعتی، عضو پژوهشکده مهدویت، برگزارشد.

حجت الاسلام شریعتی با بیان اینکه شروع نوشتن تحقیق پایانی بهتر است در زمان تحصیل باشد گفت: زیرا علاوه بر اینکه دسترسی به استاد بیشتر است، جمع آوری مطالب آسان تر می شود.

وی افزود: تحقیق پایانی سطح دو، تدوین و جمع آوری است و در حد تتبع است، و اگر بتوان 5 الی 6 صفحه مطلب در مورد موضوع انتخابی نوشته شود و مابقی موارد جمع آوری گردد، کفایت می کند.

کارشناس مهدویت در ادامه بیان کرد: در انتخاب موضوع باید دقت شود که مورد علاقه و دغدغه طلبه باشد و هرچه موضوع جزئی ترباشد زودتر به تصویب می رسد.

وی با اشاره به اینکه با واژه هایی مانند  بررسی، جایگاه ، مقایسه و نقش مقولاتی  است که می توان جهت پیشنهاد موضوع استفاده کرد خاطرنشان کرد: برای بدست آوردن سوال اصلی باید عنوان را به صورت سوالی در آورد وسوالهای فرعی  که می توان ازعنوان بدست آورد، فصل های تحقیق را تشکیل می دهد.

حجت الاسلام شریعتی با اشاره به اینکه طلبه باید منابع دست اول را بشناسد و درتحقیق از آنها استفاده کند تأکید کرد: در تنظیم فصول وساختار تحقیق به این مساله توجه شود که حتی الامکان تناسب حجم درآنها حفظ شود.

وی در پایان به معرفی برخی ازمنابع دست اول پرداخت و مختصری درمورد فیش نویسی توضیح داد و همچنین به سوالات طلاب درمورد آیین نامه نگارشی تحقیق پایانی و نحوه  تایپ کردن تحقیق پایانی پاسخ داد.