اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 66542 تعداد بازدید: ۷۳

کارشناس دینی:

سعادت و شقاوت انسان به مدیریت زمان او برمی‌گردد

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۸:۱۹
مجلس روضه‌خوانی ابا عبدالله الحسین(ع) با حضور اساتید، طلاب و عموم مردم در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس(س) یزد، برگزار شد.

 در این نشست، «خانم خیری» کارشناس دینی، با اشاره به اینکه یکی از نام‌های روز قیامت یوم‌الحسره می باشد، گفت: دلیل نام‌گذاری برای این روز از آن جهت است که دیگر فرصتی برای انجام عمل صالح وجود ندارد و بیشتر مردم از اینکه از فرصت‌هایی که در دنیا داشته و استفاده نکردند، انگشت حسرت بر دهان می‌گذارند. پس چه خوب است انسان تا زمانی که وقت دارد، به فکر انجام عمل صالح باشد .

وی ادامه داد: قسم خوردن قرآن به زمان‌های مختلف مانند والفجر، والعصر و نیز تقسیم یک شبانه روز به سه قسمت جهت انجام عبادت، استراحت و امرار معاش گواهی این مدعاست که زمان، خیلی ارزشمند است و سعادت و شقاوت انسان به مدیریت زمان او برمی‌گردد چرا که به گفته‌ی امیر المومنین علی(ع) گذر زمان مانند گذر کردن ابرهاست و انسان‌های مومن همواره در تلاش هستند تا از آن به درستی بهره ببرند.

خانم خیری مهم‌ترین راهکار استفاده درست از وقت را، توجه به هدف آفرینش انسان دانست و گفت: خداوند ظرف وجودی انسان را گسترده کرده تا بتواند به معارف بلندی برسد و وصول به این معارف جز با تدبر در عالم و مدیریت زمان جهت مطالعه‌ی فراوان  در این راه است.

کارشناس دینی ادامه داد: راهکار دیگری که انسان را مدیر زمان می‌کند، توجه به ارزش‌هایی که خداوند در وجود انسان قرار داده است چرا که اگر انسان خود را ضعیف و زبون بپندارد و به مسائل دنیوی اکتفا کند، گذر زمان برایش مهم نیست چه برسد به اینکه بخواهد آن را مدیریت کند و به گفته‌ی علامه جعفری اگر کسی عشق او به اندازه‌ی خدا باشد ارزش او نیز همین مقدار است و این باعث سعادت او می‎شود.