اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 66533 تعداد بازدید: ۸۳

استاد حوزه:

نیت خالص عمل را ارزشمند و ماندگار می کند.

دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸:۰۳
نشست اخلاقی با حضور استاد حوزه و دانشگاه، در مدرسه علمیه حضرت زهرا(س) احمدآباد برگزار شد.

در این نشست ، «حجت الاسلام علی علوی زاده» ، گفت: مهمترین چیزی که درتحصیل علم و تمام امورات زندگی باید مورد توجه قرار بگیرد،اصلاح نیت است، و هر چه معرفت ما بیشتر باشد نیات ما نیز به همان اندازه بهتر می گردد و باعث تقرب ما به خدا می شود و کاری که برای خدا نباشد ظاهرش خوب است ولی باطنش معصیت و گناه است و  نیت خالص عمل را ارزشمند و ماندگار می کند .

وی افزود:علمائی چون شهید اول و شهید ثانی کتابهای باارزشی دارند که علماء دیگر با مطالعه آنها صاحب علم می شوند علت ارزشمندی کتابهایشان نیت خالصانه آنهاست.

 استاد حوزه  بیان کرد: طبق روایات، مذاکره علمی نزد خدا بهتر ازشرکت در تشییع جنازه هزار شهید و  هزار جنگ با کفار  در رکاب امام (ع) ، 12 هزار ختم قرآن و... است چون با مذاکره علمی است که حلال از حرام تشخیص داده می شود و وظایف واحکام  ما بدست می آید همچنین مذاکره علمی باعث حفظ وبقای دین می شود.