اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 66528 تعداد بازدید: ۱۰۰

مدرسه علمیه حضرت زهرا(س) احمدآباد:

نشست پژوهشی با موضوع نقش مهدویت در زندگی برگزار شد

پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۰:۳۷
نشست مهدویت پیرامون " نقش مهدویت در زندگی" با حضور حجت الاسلام محسن شریعتی، استاد و عضو پژوهشکده مهدویت، در مدرسه علمیه حضرت زهرا(س) احمدآباد برگزار شد.

حجت اسلام شریعتی با اشاره به نقش موثر دین در سعادت دنیوی گفت: دین مانند لباسی است که نباید از انسان جدا شود و برخلاف باور بعضی افراد که دین را موثر در سعادت اخروی می دانند ، دین هم درسعادت دنیا و هم در آخرت نقش موثری دارد و به انسان ایده و برنامه می دهد.

وی با بیان اینکه دین در موارد سختی با تغییر جهان بینی و افزایش صبر به فرد کمک می کند افزود: مردم به دنبال آرامش و آسایش دنیوی هستند غافل از آنکه دین به آنها آرامش می دهد.

حجت الاسلام شریعتی در ادامه به فواید دین پرداخت و اولین فایده دین را امید افزایی عنوان کرد و گفت: منبع اصلی امید خداوند و بعد مهدویت می باشد.

وی دومین فایده دین را انقلاب، حرکت و پویایی دانست و خاطرنشان کرد:  مهدویت به انسان شعور می دهد و باعث انسجام بخشی، معنابخشی،  کنترل اجتماعی و فردی در مقابل گناه می شود.

استاد مهدویت به تشریح بخشی از کتاب نگین آفرینش، درسنامه دوره مقدماتي معارف مهدويت پرداخت و سفارش کرد که این کتاب دوجلدی، حتما توسط طلاب مطالعه شود.