اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 66497 تعداد بازدید: ۸۱

درجلسه اخلاق حوزه علمیه خواهران استان یزد بیان شد:

امام صادق فرمود: زائر امام حسين در رحمت الهى فرو مى‌رود و زيارتش سبب خشنودى و رضايت حق مى‌باشد.

چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۰:۰۳
هفتمین جلسه اخلاق اداری و نشست معاونین مدیریت حوزه علمیه خواهران در مورخ 7 آبان ماه با حضور مدیرمحترم استان ، معاونین و همکاران محترم درمحل دفتر مدیر پیرامون مسائل فرهنگی، آموزشی و پژوهشی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان یزد در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین کارگرشورکی مدیر محترم حوزه علمیه خواهران استان ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حضرت اباعبد الله الحسین (علیه السلام) و یاران باوفایشان به بیان روایتی از کتاب کامل الزیارات ج 1 , صفحه 1008 پرداخت: حَدَّثَنِي مُحَمَّدُ بْنُ اَلْحَسَنِ عَنْ جَدِّهِ قَالَ: قُلْتُ لِأَبِي عَبْدِ اَللَّهِ عَلَيْهِ اَلسَّلاَمُ جُعِلْتُ فِدَاكَ أَيُّمَا أَفْضَلُ اَلْحَجُّ أَوِ اَلصَّدَقَةُ قَالَ هَذِهِ مَسْأَلَةٌ فِي مَسْأَلَةٍ - قَالَ كَمِ اَلْمَالُ يَكُونُ مَا يَحْمِلُ صَاحِبَهُ إِلَى اَلْحَجِّ قَالَ قُلْتُ لاَ قَالَ إِذَا كَانَ مَالاً يَحْمِلُ إِلَى اَلْحَجِّ فَالصَّدَقَةُ لاَ تَعْدِلُ اَلْحَجَّ اَلْحَجُّ أَفْضَلُ وَ إِنْ كَانَتْ لاَ يَكُونُ إِلاَّ اَلْقَلِيلَ فَالصَّدَقَةُ قُلْتُ فَالْجِهَادُ قَالَ اَلْجِهَادُ أَفْضَلُ اَلْأَشْيَاءِ بَعْدَ اَلْفَرَائِضِ فِي وَقْتِ اَلْجِهَادِ وَ قَالَ وَ لاَ جِهَادَ إِلاَّ مَعَ اَلْإِمَامِ قُلْتُ فَالزِّيَارَةُ قَالَ زِيَارَةُ اَلنَّبِيِّ صَلَّى اَللَّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ وَ زِيَارَةُ اَلْأَوْصِيَاءِ وَ زِيَارَةُ حَمْزَةَ وَ بِالْعِرَاقِ زِيَارَةُ اَلْحُسَيْنِ عَلَيْهِ اَلسَّلاَمُ قُلْتُ فَمَا لِمَنْ زَارَ اَلْحُسَيْنَ عَلَيْهِ اَلسَّلاَمُ قَالَ يَخُوضُ فِي اَلرَّحْمَةِ وَ يَسْتَوْجِبُ اَلرِّضَا وَ يُصْرَفُ عَنْهُ اَلسُّوءُ وَ يُدَرُّ عَلَيْهِ اَلرِّزْقُ وَ تُشَيِّعُهُ اَلْمَلاَئِكَةُ وَ يُلْبَسُ نُوراً تَعْرِفُهُ بِهِ اَلْحَفَظَةُ فَلاَ يَمُرُّ بِأَحَدٍ مِنَ اَلْحَفَظَةِ إِلاَّ دَعَا لَهُ

شخصی از امام صادق (عليه السّلام) سؤال کرد : فدايت شوم حج افضل است يا دادن صدقه‌؟ حضرت در جواب فرمودند: اين سؤال مشتمل بر دو سؤال است: الف: مالى كه آن را صدقه مى‌دهند چقدر است‌؟ ب: آيا به مقدارى كه صاحبش را به حج برساند مى‌باشد يا نه‌؟ راوى مى‌گويد: عرض كردم: خير. حضرت فرمودند: اگر مال صاحبش را به حج برساند، صدقه معادل حج نيست يعنى اين مال را اگر صرف حج كند افضل است و اگر به اين مقدار نباشد، پس صدقه دادن افضل مى‌باشد. عرض كردم: جهاد چه طور است‌؟ حضرت فرمودند: پس از فرائض جهاد در وقتش افضل اشياء است و بايد توجّه داشت كه جهاد مشروع نيست مگر با دستور امام عليه السّلام. عرض كردم: زيارت چه طور است‌؟ حضرت فرمودند: زيارات عبارتند از زيارت نبىّ‌ اكرم صلّى اللّه عليه و آله و سلّم و زيارت اوصياء و زيارت حمزه و زيارت حسين عليه السّلام در عراق، كدام منظور تو است‌؟ عرضه داشتم: چه ثوابى براى زيارت حسين عليه السّلام است‌؟ حضرت فرمودند: زائر حسين عليه السّلام در رحمت الهى فرو مى‌رود و زيارتش سبب خشنودى و رضايت حق مى‌باشد، بدى‌ها از او دفع گشته، روزى به دنبالش بوده، فرشتگان مشايعتش نموده، نورى او را پوشانده كه فرشتگان حافظ‍‌ و نگهبان بدين وسيله او را مى‌شناسند از اين رو به هيچ يك فرشته نگهبان و حافظى عبور نمى‌كند مگر آنكه او برايش دعاء مى‌نمايد.

ایشان در ادامه نسبت به القاء شبهاتی که در فضای مجازی و در بین مردم مطرح می شود مبنی بر اینکه هزینه هایی که در راه زیارت امام حسین (علیه السلام) صورت می گیرد آیا بهتر نیست این هزینه ها برای افراد نیازمند و فقراء هزینه بشود، پاسخ دادند، این شبهاتی که در زمان اربعین امام حسین(ع) و همچنین در موسم حج انجام می شود نشأت گرفته از دشمنان دین و اهل بیت(ع) در داخل و خارج از مرزهاست.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان در ادامه بیان کرد القاء این شبهات با اهداف خاصی انجام می شود و در جهت تخریب اعتقادات شیعیان و مسلمانان است و الا چرا هزینه هایی که در سفرهای غیر ضرورخارجی دیگری می شود کسی حرفی نمی زند و اعتراض نمی کند، چرا آنها نسبت به مسافران ترکیه و سایر کشورها که خیلی از آنها ضرورتی هم ندارد به یاد فقراء نمی افتند، معلوم می شود مشکل آنها با اسلام واهل بیت (س)است.

ثانیا: هزینه هایی که در سفرهای خارجی غیر ضروری می شود به مراتب بیشتر از هزینه هایی هست که در مسیر زیارت مکه و کربلا می شود، ضمن آنکه دغدغه زائران بیت الله الحرام و عتبات مقدسه به مراتب بیشتر از مسافران و گردشگران ترکیه ، اروپا و سائر کشور ها نسبت به کمک به فقراء ست چرا که بسیاری از این زائرین نسبت به کمک به فقراء و نیازمندان و محرومیت زدایی پیشگام هستند ، ولذا چون آنها چشم دیدن این همایش عظیم اربعین حسینی را ندارند اینگونه مسائل را مطرح می کنند،

ایشان در ادامه عنوان کرد؛ مردم به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) عشق می ورزند و این دوستی و محبت را با هیچ چیز در دنیا عوض نمی کنند و حاضرند تمام مال و جانشان را در این راه تقدیم کنند همانگونه که از زمان شهادت امام حسین(ع) بوده و تا ظهور حضرت حجت(عج) ادامه خواهد داشت تا جایی که در زمان خلفای جور اموی و عباسی با همه محدودیت هایی که ایجاد کرده بودند نتوانستند این عشق را از بین ببرند، تا جایی که در زمان متوکل عباسی حاضر به قطع دست خود شدند تا به زیارت امام حسین(ع) بروند، و انشاألله به کوری چشم دشمنان، هر روز و هر سال این عشق و علاقه و ارادت به ساحت مقدس اهل بیت(ع) بیشتر خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین کارگردر ادامه تأکید کرد، باید تأسف خورد برای رسانه هایی که برای کوچکترین اتفاق که به نفع خودشان هست در جهان هیاهو می کنند ولی نسبت به این همایش عظیم اربعین که هر سال با شکوه تر از گذشته و با جمعیت بالغ بر 20میلیون نفربا ارزش خبری بالا و با حضور بیش از 40 کشور دنیا در این همایش عظیم ، در سکوت خبری به سر می برند و از سر استیصال خود را به کوری وکری می زنند.

ایشان در پایان سخنانشان با تأکید بر اینکه همایش عظیم اربعین حسینی مرور بردرسهایی مثل وحدت ، شجاعت ، سخاوت ، رشادت ، عزت وجوانمردی ، ایثار وشهادت طلبی  وانشاءالله زمینه ساز ظهور امام عصر ارواحنا فداه خواهد بود و از طرفی باعث ننگ برای آل سعود و به چالش کشیدن این رژیم کودک کش مبنی بر استفاده نکردن از ظرفیت عظیم حج در راستای وحدت مسلمین و برائت از مشرکین است،

در ادامه جلسه نکاتی توسط همکاران در معاونت های مختلف مطرح گردید و مصوباتی به همراه داشت که معاونین و همکاران در معاونت های مربوطه ملزم به پیگیری و اجرای آنها شدند.