اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 66493 تعداد بازدید: ۱۰۷

در مدرسه علمیه خواهران الزهرا س یزد،

مراسم اربعین حسینی همراه با پیاده روی نمادین برگزار شد

چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۷:۲۱
به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی، طلاب مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) یزد ضمن برگزاری مراسم عزاداری، این ایام را گرامی داشتند.

در این مراسم پس از قرائت زیارت اربعین و مداحی، شکوفه های مهد الزهرا(س) یزد، به نوحه سرایی در مدح حضرت رقیه(س) و جمعی از طلاب، به اجرای تواشیحی با عنوان«کنار قدم های جابر» پرداختند.

در پایان این برنامه، جاماندگان از حرم حضرت سیدالشهداء(ع) به صورت نمادین و جهت تسلای قلب امام زمان(ع)، در حیاط این مدرسه به پیاده‌روی پرداختند و در ضمن قدم برداشتن، وظایف گام به گام منتظر واقعی در مسیر ظهور همچون اصلاح نفس و خودسازی، شناخت امام زمان(ع)، صدقه برای سلامتی حضرت، دعا و ایجاد روحیه کمال‌جویی و عدل‌طلبی در خود را مرور نمودند.

در این پیاده روی نمادین، طلاب در طول مسیر با واکس زدن افتخاری، غبار از کفش‌های عاشقان حسین(ع) زدودند و با جلادادن سیاهی کفش‌ها، روسفیدی خود را از اباعبدالله(ع) خواستار شدند.

لازم به ذکر است پخش صوت مداحی، پذیرایی، هدیه به کودکان مهدالزهرا(س) و... از جمله برنامه‌های طلاب در طول این مسیر بود.