اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 66489 تعداد بازدید: ۱۲۰

درمدرسه علمیه خواهران حضرت زینب س یزد مطرح شد

اقتصاد مقاومتی با تحریم زمین نمی خورد و نمی شکند.

چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۸:۱۳
حجت الاسلام والمسلمین مهدی مهدوی نژاد،کارشناس مسائل مذهبی در مدرسه علمیه حضرت زینب (س) یزد ، به بیان جریان انحراف فکری که بنی امیه در میان مردم ایجاد کرده بودند اشاره کرد.

 به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت زینب (س) یزد ، حجت الاسلام مهدوی نژاد در این نشست با تبیین واقعه عاشورا  گفت: بنی امیه برای حفظ منافع خود این تفکر را که همه امور به دست خداوند متعال است و انسان وبشر در این امر نقشی ندارند، را در بین مردم رواج می دادند .

وی  با بیان اینکه بصیرت بزرگترین اهرم هدایت عاشورا است، افزود:  این اهرم با کشته شدن امام حسین(ع) و اسیری اهل بیتش(علیهم السلام) آشکار شد و  زمانی که مسئولینی انتخاب می شوند که فرصت را به تهدید تبدیل می کنند ، نشان از عدم وجود بصیرت در جامعه است.

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی با تاکید بر اینکه در عاشورا هیچ معاهده ای امضاء نشده است، ادامه داد: امام حسین(ع) از دشمنان خود مطالبه آب نمود نه مذاکره ، و آنها نه تنها آب ندادند بلکه با تیر سه شعبه، فرزند شیرخوارش رابه شهادت رساندند و  حضرت علی اکبر(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) نیز هیچ کدام امان نامه دشمن را نپذیرفتند.

کارشناس مسائل مذهبی،  اقتصاد مقاومتی را اقتصادی دانست که با تحریم زمین نمی خورد و نمی شکند و گفت: اگر مواضع مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و خط قرمز هایی که ایشان مشخص نموده بودند،  وجود نداشت، اکنون ایران تمام اعتبار خود را ازدست داده بود.

وی اظهار داشت: تصویب برجام برای حل مشکلات اقتصادی و لغو تحریم ها، هیچ تاثیری نداشت حتی تحریم های دیگری  اضافه شد و به دلیل اینکه برجام نتوانست تحریم را بردارد و تمام بانکهای دنیا ما را تحریم کردند، مسئولین بر خلاف نظر مقام معظم رهبری که بر اقتصاد مقاومتی تاکید داشتند معتقد بودند که برای تجارت و رونق اقتصادی باید به معاهده fatfتن دهیم.

حجه الاسلام والمسلمین مهدوی با اشاره به معاهده fatfبندهای 37و 38 این معاهده را خیلی مبهم دانست و افزود: یکی از بندهای آن پول شویی است یعنی امور بانکی کشور مورد قبول نیست وباید ناظرانی از خارج جهت بررسی چگونگی هزینه شدن پول های بانکی در کشور به ایران بیایند.

وی ادامه داد: در این معاهده عدم کمک به تروریسم ،محاکمه افرادی که در لیست تروریسم قرار می گیرند و اینکه هیچ یک از بانکها حق ندارد به اینها خدمات بانکی بدهد، مطرح شده است  و نکته مهم اینکه  آنان حزب الله لبنان، فاطمیون افغانستان، زینبیون پاکستان، یمنی ها و شخصیت هایی که در راس مبارزه با داعش و دیگر گروه های تروریستی هستند را،  تروریست می دانند.

وی در پایان به وظیفه حوزه های علمیه اشاره کرد و گفت: اینکه با اینهمه جلسات روضه مردم در موقعیتهای مختلف بصیرت کافی کسب نکرده اند، نشان می دهد حوزه ها باید تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشند.