اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 66356 تعداد بازدید: ۹۸

خانم نیکپوردر مدرسه علمیه حضرت سیدالشهدا (ع) یزد بیان کرد:

رسالت حوزه های علمیه ، فهم ،ابلاغ و اجرای دین است .

یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۴:۴۸
به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت سیدالشهدا«س» یزد، به همت واحد فرهنگی با مشارکت واحدپژوهش این مدرسه نشستی با عنوان (الفبای طلبگی) با حضور خانم نیکپور، مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) یزد برگزار شد.

خانم نیکپور با اشاره به آیه 122 سوره توبه ( آیه نفر) خطاب به طلاب گفت : برای تبلیغ دین و تفقه در آن لازم است دین را یاد بگیرید و در این راه از انبیاء استمداد بطلبید چرا که کسانی وارث انبیا هستند که ادامه دهنده رسالت ایشان باشند و رسالت حوزه های علمیه فهم ،ابلاغ واجرای دین است.

وی در پاسخ به اینکه چرا در جامعه کنونی جوانان درد دین ندارند و از احکام شرعی سوال نمی کنند گفت : این وظیفه طلاب است که باطن خاموش برخی از جوانان را بیدار کنند و چراغ ونور هدایت ونور ایمان رادر دلهای ایشان دوباره زنده کنند، احکام را با بیانی ساده ودلنشین برای آنها بازگو کنند و در این راه از طعنه ها و کنایه ها نترسند چرا که پیامبر اسلام (ص)هم در آغاز رسالت خویش با بسیاری از هجمه های کنایه روبرو بودند ولی با صبر واستقامت بر همه آنها فائق آمدند.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا (س) با بیان اینکه علم و دین ، واجب عینی است، و واجب است تا انسان مسائلی را که به آن نیاز دارد فرا بگیردافزود : همیشه تقابل بین حق و باطل وجوددارد لذا انسان برای اقامه حق باید صراحت داشته باشد و بر سختی ها مقاومت کند چرا که مقاومت به انسان عزت می دهد. انسان برای شروع هر کار باید اراده داشته باشد و این جوهره انسانیت را تا پایان راه حفظ کند.

استاد حوزه در ادامه به بیان نکاتی پیرامون تقویت اراده پرداخت : از جمله آگاهی ها را از طریق تفکر به دست آوردن ، موعظه پذیر بودن ،مشاهده ودقت در محیط پیرامون خود وتجربه کردن راههای ثبوت اراده.

خانم نیکپور در پایان به نکاتی در خصوص عوامل نشاط در طلاب پرداخت و افزود : طلبه باید سرزنده و شاداب باشد و سستی به خود راه ندهد تا بتواند در انجام وظایفی که بر عهده دارد موفق تر عمل کند.