اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 65411 تعداد بازدید: ۱۳۲

مدیر مدرسه علمیه برادران مصلی یزد :

حوزه های علمیه در دین داری مردم نقش اساسی دارند

چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۳:۱۱
آیت الله سید کاظم مدرسی در مراسمی با حضور خانواده های طلاب در مدرسه علمیه حضرت زینب(س) یزد اظهار داشت: نود و پنج درصد دین مردم از حوزه های علمیه است و این نقش مهم حوزه های علمیه را در دین داری مردم نشان می دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه مقایسه انسان ها با یکدیگر و ارتباط بین آنها می تواند برای بشر ابزار سنجش انسانیت باشد تصریح کرد:  دین ابزار سنجش انسان ها را تعیین کرده است و از جمله این ابزارها مقایسه انسان ها و ارتباط انها با یکدیگر است گاهی با افرادی مواجه می شویم مانند صهیونیست ها با  شعار« من باشم دیگران نباشند»، این افراد از حیوانات هم پست ترند. عده ای دیگرمعتقدند «ما بمانیم ماندن و نماندن دیگران برای ما مهم نیست» این گروه رتبه انسانیت ندارند. بعضی دیگر به اینکه «دیگران بمانند به شرطی که ما بمانیم» اعتقاد دارند. این گروه توده های بشری سالم همراه با فطرت هستند. گروه دیگرمعتقدند«ما نباشیم تا دیگران باشند» این گروه همان ایثارگرانند و ارزشمندترین انسانها.

آیت الله مدرسی ایثار را حافظ دین اسلام دانست و افزود: ما در هر عرصه ای نیاز به دفاع داریم و ایثار یعنی در هر میدان از امکانات خود دست کشیدن، تا عالی ترین مقام، که گذشتن از خود برای پایدار ماندن اسلام است. وی افزود خانواده طلاب نیز با ایثار خود و همراهی با ایشان در پاسدرای از دین نقش مهمی ایفا می کنند.

امام جمعه ی بخش مرکزی یزد به سیل شبهات موجود در جامعه امروز اشاره کرد و ادامه داد: تعداد شبهات مطرح شده از ابتدای اسلام تا قبل از انقلاب اسلامی با تعداد شبهات مطرح شده بعد از انقلاب اسلامی از نظر عالم بزرگوار آیت الله مصباح یزدی  برابری می کند و ایثار و فداکاری در راه دین می تواند مانع محکمی در برابر هجوم شبهات مطرح شده باشد

وی نقش مدارس علمیه را در رفع شبهات بسیار کارساز و مهم دانست و افزود: مهمترین وظیفه طلاب مدارس علمیه تلاش برای رفع شبهات در حال حاضر است و تلاش برای رفع یک شبهه، مودت خدا، پیامبر اکرم(ص)، اهل بیت(علیهم السلام ) و مؤمنان را در پی خواهد داشت.

استاد حوزه با اشاره به اهمیت حوزه های علمیه خواهران از دیدگاه مقام معظم رهبری، علت رواج حوزه های علمیه خواهران درخارج از کشور را، توجه مقام معظم رهبری با این امر دانست.

وی در پایان تواضع را معیار و نشان افزایش علم در طلاب خواهر دانست و اظهار داشت: تواضع بیشتر نشان از بار علمی بیشتر است و تواضع زن یعنی اطاعت از همسر و منظم زندگی کردن است.