اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 64941 تعداد بازدید: ۱۳۹

درنشست معاونین حوزه علمیه خواهران استان یزد عنوان شد:

پیامبر فرمود: خوشا به حال کسی که توجه به عیوب خود، او را از پرداختن به عیب های دیگران باز دارد.

چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۶:۳۱
بیست ویکمین جلسه اخلاق اداری و نشست معاونین مدیریت حوزه علمیه خواهران در روز دوشنبه 9 مهرماه با حضور مدیرمحترم استان ، معاونین و همکاران محترم درمحل دفتر مدیر پیرامون مسائل فرهنگی، آموزشی و پژوهشی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان یزد در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگرشورکی مدیر محترم حوزه علمیه خواهران استان به بیان حدیثی از لسان مبارک رسول مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله) ا ز کتاب شریف کافی جلد8  صفحه 169 پرداخت که حضرت فرمود:

طُوبَى لِمَنْ شَغَلَهُ خَوْفُ اَللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ عَنْ خَوْفِ اَلنَّاسِ طُوبَى لِمَنْ مَنَعَهُ عَيْبُهُ عَنْ عُيُوبِ اَلْمُؤْمِنِينَ مِنْ إِخْوَانِهِ

خوشا به حال کسی که ترس از خدا ، او را از ترسیدن از مردم فارغ کند، و خوشا به حال کسی که توجه به عیوب خود، او را از پرداختن به عیب های دیگران باز دارد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان در ادامه و با توجه به اینکه اگر کسی از خدا ترسید دیگر از غیر خدا نمی ترسد و آنچه وظیفه اش باشد انجام خواهد داد به یک نمونه بارز آن در عصر ما که شخص حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه)می باشد اشاره کرد که ایشان فرموده بودند به خدا قسم من در تمام عمرم غیر از خدا از هیچ کسی نترسیده ام.

حجت الاسلام و المسلمین کارگرشورکی در ادامه به بیان حدیث دیگری از پيامبر گرامی اسلام (صلى الله عليه و آله) اشاره کرد که حضرت فرمود: مَن عَيَّرَ أخاهُ بِذَنبٍ قَد تابَ مِنهُ لَم يَمُتْ حَتّى يَعمَلَهُ

هر كس برادر خود را براى گناهى كه از آن توبه كرده است سرزنش كند، نميرد تا خود آن گناه را مرتكب شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد عنوان کردند؛ اگر انسان به دنبال عیوب دیگران نباشد خداوند او را کمک خواهد کرد که بتواند عیوب خود را برطرف کند

ایشان یکی از آسیب های فضای مجازی را شایعه پراکنی و دروغ پردازی نسبت به بعضی افراد دانست و تأکید کرد با گسترش فضای مجازی در عصر ما باید خیلی مراقب بود که خدای ناکرده به شایعات و سخنان غیر مستند دامن نزد و ناخواسته و نا آگاهانه با آبروی افراد بازی نشود.

حجت الاسلام و المسلمین کارگرشورکی در پایان سخنانشان به حدیث دیگری از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) پرداختند که حضرت فرمود: در مدينه مردمانى بودند كه عيبهايى داشتند، اما زبان از عيب جويى مردم فرو بستند، خداوند نیز مردم را از عیوب آنان بی اطلاع و ساکت گردانید تا جایی که ، آن عدّه مُردند و مردم از عيبهاى آنان آگاه نشدند. در همين شهر مردمانى هم بودند كه عيبى نداشتند، امّا درباره عيبهاى مردم سخن مى گفتند. پس خداوند در آنان عيبهايى آشكار ساخت كه تا وقتى مُردند به آن عيبها معروف بودند.

در ادامه جلسه نکاتی توسط همکاران در معاونت های مختلف مطرح گردید و مصوباتی به همراه داشت که معاونین و همکاران در معاونت های مربوطه ملزم به پیگیری و اجرای آنها شدند.