اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 64917 تعداد بازدید: ۱۵۴

در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد؛

دوره خبر نویسی ویژه رابطین خبری مدارس علمیه استان یزد برگزار شد

سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۵:۱۷
دوره خبر نویسی با حضور رابطین خبری مدارس علمیه استان یزد در سالن اجتماعات امام خمینی «ره» با حضور رئییس روابط عمومی حوزه های علمیه خواهران کشور برگزار شد.

«آقای هادی ذاکری» با اشاره به اینکه  امروزه مردم بیش از هر زمان دیگری با اخبار متنوع، متکثر و گاهی متناقض روبرو هستند ، گفت: این تنوع و قدرت دسترسی به خبر موجب شده است، رقابت زایدالوصفی در میان بنگاه‌ها و نهادهای تولیدکننده محتوای رسانه‌ای برای جذب مخاطب بیشتر و تاثیرگذاری افزون‌تر بر مخاطب پدید آید.

وی با بیان اینکه امروزه قدرت رسانه موجب شده بسیاری از اشخاص و قدرت‌های سیاسی، اقتصادی و ... برای دست یافتن به اهداف خود وارد کارزار رسانه شوند خطرنشان کرد:در فضای کنونی، ارتباط با عموم بدون استفاده از پیام‌های رسانه‌ای ناممکن یا بسیار دشوار است.

آقای ذاکری  بیان کرد:حوزه‌های علمیه خواهران نیز به عنوان جزئی از جامعه که لازم است ارتباط خود را با آن حفظ کنند ناگزیر از ورود به فضای رسانه‌ای و تولید محتوای رسانه‌ای هستند.

وی ارتقای جایگاه مدرسه علمیه در محیط پیرامون، آگاهی مردم از مصارف پولی که از طرف نهاد های مردمی اهدا می شود  و عاملی برای جذب بودجه و اعتبار  از آثار ورود به فضای رسانه‌ای و تولید محتوای رسانه‌ای برای حوزه های علمیه خواهران  معرفی کرد و با اشاره به  آیه «و اما بنعمه ربک فحدث» تصریح کرد: به جز ضرورت‌های اجتماعی، ضرورت‌های دینی حضور حوزه‌های علمیه خواهران در فضای رسانه‌ای و انتشار گزارش فعالیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران را تایید می‌کند،  از جمله مهم‌ترین شواهد بر این مدعا آیه 11 سوره ضحی است که هیچ فضایی بهتر از فضای رسانه‌ای برای بازگو کردن نعمت‌های الهی در توفیق ترویج اندیشه‌های دینی نیست و مدارس علمیه خواهران می‌توانند از این فضا بهتر از هر فضای دیگری استفاده کنند.

در ادامه این دوره آقای ذاکری به مباحث تخصصی خبر نویسی پرداخت و پس از پایان هر مبحث با بیان سوالاتی در آن موضوع ، نمونه های از خبر نویسی به صورت عملی تمرین شد.