اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 64911 تعداد بازدید: ۲۰۴

استاد حوزه در نشست اخلاقی مدیران و معاونین مدارس علمیه خواهران استان یزد :

حوزه علمیه همیشه در تاریخ ، مرکز معنویت ، علم و ادب است

سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۴:۱۱
به گزارش پایگاه خبری حوزه علمیه خواهران استان یزد ، نشست اخلاقی ویژه مدیران و معاونین مدارس علمیه خواهران استان با حضور «خانم منصوره قیاسی» استاد حوزه ، برگزار شد .

خانم قیاسی با اشاره به توفیق بزرگ خدمتگزاری در حوزه علمیه، بیان داشت:  نباید به گونه ای باشد که خدمت در حوزه، به صورت روزمرگی و عادت برایمان شود، بلکه  باید  بدانیم که این توفیق از طرف خداوند متعال است و این فرصتی است که به ماد داده شده ، لذا باید با تمام همت سعی کنیم حوزه علمیه را به رشد و تعالی برسانیم .

وی، با اشاره به اهمیت رفتار مدیر و معاونین مدرسه به عنوان الگوی برای طلاب ، تصریح کرد: لازم است مسئولان مدرسه به تمام جزئیات رفتار خود توجه داشته باشند،  زیرا طلبه تمام رفتار مسئولان را در نظر دارد و آن را الگو قرار می دهد ؛ متانت،نجابت و ادب در برخورد ، نحوه نشستن و برخاستن، تذکر دادن  و... همگی باید رعایت شود .

استاد حوزه  با بیان اینکه  تربیت نیاز به روش و برنامه داد ، افزود:  مدیر باید جاذبه و دافعه داشته باشد ولی لازم است دافعه اش کم باشد چون وظیفه مدیر، تربیت طلبه است و تربیت امری است که نباید مستقیم باشد و در بسیاری موارد لازم است مدیر مانند یک روانشناس و مشاور توانمند، به صورت غیر مستقیم طلبه را تربیت کند .

خانم قیاسی با توجه به تجارب سی ساله مدیریت خود اظهار کرد: نباید بگذاریم مدرک گرایی در حوزه جایی پیدا کند ؛ حوزه علمیه همیشه در  تاریخ ، مرکز معنویت ، علم و ادب بوده و هست  و همه ما وظیفه داریم از قداست حوزه محافظت کنیم  و نگذاریم فتنه ها ، دسیسه ها، بی تدبیری ها و بی نظمی ها به نظام حوزه خللی وارد کند .

 وی در پایان اضافه کرد: حوزه باید آگاه و هوشیار باشد و به تمام ابعاد توجه داشته و انقلابی بماند.