اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 64865 تعداد بازدید: ۱۴۴

رئیس هیات امنای مدرسه علمیه حضرت زینب«س» یزد درجمع خانواده های طلاب جدیدالورود :

نجات جامعه در گرو کمک به دیگران در مسائل اقتصادی است

چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۴:۰۷
نشست مسئولین مدرسه علمیه حضرت زینب(س) یزد باخانواده طلاب جدید الورود با حضور «خانم منصوره قیاسی» ، رئیس هیات امنای این مدرسه، با هدف آشنایی خانواده ها با فضای طلبگی و ارائه ی بعضی مطالب مهم برگزار شد.

خانم قیاسی ابتدا حضار را به شکرگزاری  و دعا به درگاه خداوند نوصیه کرد  و ادامه داد: خداوند بر ما منت گذاشت و فرزندانمان را هدایت کرد تا  در مسیر دین و حق قرار گیرند  و ما باید ضمن دعا برای فرزندانمان برای خودمان نیز دعا کنیم که انشاءالله  در تربیت آنها موفق باشیم  تا بتواننددر مسیر حضرت زهرا(س) حرکت کنند.

وی  به اهمیت فراگیری علوم دینی پرداخت و گفت: کسی که به مسائل دین عالم شود و در مسیر حضرت رسول اکرم(ص) و فرزندانش قرار گیرد و سیره ی آنها را بشناسد، می تواند از میان سنگلاخ هایی مانند اهانت ها ، انحرافات و شبهات به سلامت عبور کند و دینش را نگه دارد.

خانم قیاسی با بیان اینکه افت و خیز در مسیر دین زیاد است ، افزود: هر کس با هدف این که دین را یاری کند  دروادی دین قدم بگذارد سختیها را متحمل می شود . در این کره خاکی هیچ کس بهتر از اباعبدالله الحسین(ع) نبوده است ،با این حال این امام مظلوم با وضعی به شهادت می رسد  که حتی دفن امام، به خاطر پاره پاره بودن بدن مطهرش به سختی انجام میشود.

وی یاری و حمایت از بانوان طلبه برای رسیدن به اهدافشان از سوی خانواده ها بخصوص همسران را بسیار مهم و کارساز دانست و اظهار داشت: اباعبدالله الحسین(ع) شب عاشورا خار و خاشاک را از اطراف خیمه ها جمع کردند تا در زمان جنگ اهل خیمه ها کمتر اذیت شوند و ما با الگو گرفتن از این بزرگواران باید کمک کنیم تا بانوان طلبه  بتوانند هم در خواندن دروس سنگین حوزه ، هم در مسئولیت های زندگی خانوادگی  و هم در جامعه برای ایفای نقش در جبهه فرهنگی فشار کمتری را متحمل شوند.

رئیس هیات امناء با اشاره به مشکلات اقتصادی گفت: هم اکنون مشکلات اقتصادی چند برابر شده است ولی توجه داشته باشیم که در دوران امتحان بسر می بریم  وباید دغدغه داشته باشیم که چه کار کنیم تا مشکلات اقتصادی کشور کمتر شود نه اینکه بنا بر منافع شخصی خود به این مشکلات دامن بزنیم  و مراقبت کنیم تا مملکت امام زمان(ع) از دست نرود و اگر در مسائل اقتصادی بجای تلاش برای منافع شخصی در مسیر کمک به دیگران حرکت کنیم، جامعه نجات پیدا خواهد کرد.