اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 61119 تعداد بازدید: ۱۵۵

درجلسه تفسیرقرآن کریم در مدرسه علمیه خواهران الزهرا«س»یزد مطرح شد

حسادت ،زمینه تلاش را ازانسان می گیرد .

شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۲:۴۹
«خانم آزاده نیکپور»، مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا (س)یزد، در جلسه قرات و تفسیرقرآن کریم با اشاره به ماجرای زندگی حضرت یوسف (ع)اظهار داشت: وقتی انسان نتواند بغض و ناراحتی خود را به موقع نشان دهد،حسادت بروز پیدا میکند و برادران یوسف وقتی احساس کردند پدر نا عادلانه محبت می کند ،با وجود اینکه فرزندان و تربیت شده یک پیامبر بودند ،تصمیم به گناه بزرگی گرفتند.

وی ادامه داد : این جمله فرزندان یعقوب که بعد از گناه توبه می کنیم ،نشان دهنده نقش شیطان و نفس امّاره در

 ظهور و بروز گناه می باشد و از طرفی طبق روایات ،گناه عالم دیرتر از گناه جاهل بخشیده می شود چون راه توجیه گناه را می داند.

مدیر مدرسه الزهرا (س) یزد، با مقایسه حسادت وغبطه افزود : حسادت ،زمینه تلاش را از انسان میگیرد و او را غصّه دار می کند در حالی که غبطه باعث تلاش مضاعف و رقابت مثبت می گردد .

وی با اشاره به نقشه برادران یوسف در جهت جلب اعتماد پدر و یوسف (ع)گفت :اولین قدم در اجرای هر نقشه ای  ضعف ها را می یابد و بر اساس همان نقطه ضعف ها،اعتماد سازی می نماید .

خانم نیکپور در پایان در چاه قرار دادن حضرت یوسف را یاد آوری نمود و گفت :در آن لحظه، حضرت لبخند زد که من به این همه برادر امید داشتم و  این موضوع نشان می دهد که نباید به نیرو های غیر الهی تکیه کرد شاید همان مایه درد سر باشد.