اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 60676 تعداد بازدید: ۱۸۳

در مدرسه علمیه فاطمیه «س» اشکذر برگزار شد:

کارگاه روش مطالعه و یادگیری

یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۰:۵۵
کارگاه روش مطالعه یادگیری ویژه طلاب ورودی ورودی 96 در مدرسه فاطمیه «س» اشکذر باحضور «خانم پناه پوری»، استاد حوزه برگزار شد.

«خانم پناه پوری»، استاد پژوهش بیان کرد: دقیق خوانی باعث می‌شود متن در ذهن منسجم شود و می‌توان به طور کامل کتاب را درک کرد.

وی بعد از توصیه به دقیق خوانی تصریح کرد: ما مطالعه دقیق درک مطلب از کتاب افزایش می باید و در تحقیق نیز می توان در جای مناسب از آن استفاده کرد، علاوه بر این باعث می شود نظریه کتاب را به خوبی دانست و نکات اصلی آن را بدست آورد.

استاد پژوهش اظهار کرد: به این نکته توجه داشته باشید که بیشتر در خط و پاراگراف اول نکات مهم گفته شده و توجه به تیترهای فرعی شما را از موضوع دور نکند و همچنین اصل زمان خود را برای مطالب اصلی بگذارید.

وی به تبیین مراحل دقیق خوانی اشاره کرد و یاد آور شد: برای دقیق خوانی ابتدا باید منبع یا فصل مورد نظر خود را با دقت پیدا کنیم، سپس مطالعه اجمالی روی آن مطلب داشته باشیم و در مرحله بعد پرسش‌های متعددی را در مورد مطلب بنویسیم و سعی کنیم با دقیق خوانی به آنها پاسخ دهیم و بعد آنها را خلاصه برداری کنیم و بعد از طی این مراحل می‌توانیم دقیق خوانی را آغاز کنیم و حتی حاشیه‌های مفید کتاب را یاد داشت کنیم.

استاد پژوهش، بعد از ذکر نکاتی از حاشیه نویسی و علامت گذاری به مبحث خلاصه نویسی پرداخت و اضافه کرد: خلاصه نویسی میزان درک و فهم خواننده را مشخص می‌کند و مزیت آن این است که شما به راحتی می‌توانید مطالب را مرور کنید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خلاصه نویسی باعث نگه داری و حفظ مطالب در ذهن می شود و باید دقت داشته باشید که خلاصه مطلب را به زبان خودتان بنویسید تا بتوانید بر مطالب تسلط داشته باشید.