اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 60135 تعداد بازدید: ۹۶

کارگاه آموزش سلامت در خانواده در مدرسه علمیه حضرت سیدالشهدا «س» یزد

چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۱:۵۵
به منظور هدفمند سازی خانواده با ارتقاء سلامت جسم و روان ، کارگاه آموزش خانواده با حضور « خانم دکتر حصیب»، در مدرسه علمیه خواهران حضرت سیدالشهدا (ع) یزد برگزار شد.

خانم دکترحصیب مطالب خود را با تکیه بر اهمیت ویژه اسلام بر تشکیل و دوام خانواده آغاز کرد و اظهار داشت: یک خانواده زمانی می تواند پله های ترقی را طی کند که هریک از زوجین در برابر انجام مسئولیت های خود کوشا باشند چرا که اهمال در هر یک از طرفین سبب بروز مشکلات و ناهنجاری مختلف خواهد شد که در سلامت روان فرزندان نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی مسائلی چون اضطراب ، اختلافات پر تنش ،خیانت هر یک از زوجین و عدم آرامش را از جمله مواردی دانست که گاها منجر به فروپاشی یک خانواده می شود.

کارشناس مربوطه در ادامه تاکید کرد: مواردی همچون تحصیلات ، اشتغال ، درآمد و زیبایی ظاهر هر یک از طرفین نباید موجب برتری جویی باشد چرا که احساس تکبر و برتری جویی دژ محکم عاطفی در مقابل همسر خواهد بود.

همچنین دکتر حصیب در خصوص نهادینه کردن صبر در خانواده از جانب زن در برابر بروز مشکلات مطالبی را بیان کرد و افزود: نقش زن به عنوان عامل ایجاد آرامش در خانواده بسیار حائز اهمیت است لذا در جهت تحقق این آرامش باید سلامت جسم و روان با یکدیگر توآم باشند.

وی بر آموزش مسائل خانوادگی به هریک از زن ومرد قبل از تشکیل خانواده تاکید کرد و افزود: متاسفانه در جامعه کنونی به علت عدم آگاهی و آموزش های لازم در جهت تشکیل یک خانواده سالم ،ازدواج ها از دوام برخوردار نیستند و وجود کوچک ترین مشکلات، موجب ناسازگاری طرفین می شود.

خانم دکتر حصیب حفظ کانون خانواده و دوام آن را منوط بر ایجاد تفاهم و ایجاد بستری برای آرامش و انگیزه تداوم خانواده از جانب زوجین معرفی کرد.