اعلانات
آلبوم تصاویر
دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق تصاویر نما و مدرسه سطح 2 میبد همایش طلیعه حضور 1394
اخبار
کد مطلب: 59988 تعداد بازدید: ۶۸

در کارگاه اخلاق مدرسه علمیه حضرت نرجس «س» محمدآباد

مباحث خداشناسی با موضوع«سعادت دنیوی و اخروی» بررسی شد

پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۲:۳۶
کارگاه اخلاق با حضور «حجت الاسلام و المسلمین شعبانزاده»، کارشناس دینی با محوریت مباحث خداشناسی با موضوع«سعادت دنیوی و اخروی»در مدرسه علمیه حضرت نرجس (س) محمدآباد، برگزار شد.

حجت الاسلام شعبانزاده در آخرین جلسه‌ی اخلاقی خود در مدرسه علمیه حضرت نرجس (س) پیرامون سعادت دنیوی و اخروی انسانها گفت: همه‌ی ما باید به یقین برسیم که زندگی در دنیا مثل یک صفر است اما برای مکان‌یابی خود نیاز داریم بدانیم از کجا آمده‌ایم؟به کجا می‌رویم والان کجا هستیم؟ که اگر نتوانیم به این سه سوال جواب دهیم در واقع ،  گم شده هستیم.

وی در ادامه تصریح کرد: خیلی از مشکلات ما در دنیا به ضعف شناخت ما از آن برمی گردد و به این علت است که ما دنیا را تجربه نکردیم،زیرا لازمه‌ی شناخت درست،تجربه است اما فرصتی برای آزمون و خطا نیست،پس برای شناخت باید  به آن چیزی عمل کرد که پروردگار می گوید،زیرا عاقبت ما را در نظر گرفته و  خداوند به سعادت ما آگاه است.

استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد:هر انسانی در چهار جهان زندگی و آن را تجربه می‌کند این چهار جهان عبارتند از:رحم مادر،دنیا،برزخ و آخرت ؛ شناخت ما نسبت به جهان رحم مادر، خیلی جزئی است و نسبت به جهان‌های دیگر هیچ شناختی نداریم حتی نسبت به دنیا،ما هنگام مرگ می‌فهمیم دنیا کجا بودو به آن شناخت پیدا می‌کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین شعبانزاده خطاب به حضار بیان کرد: ما چون هیچ شناختی به این جهان ها نداریم باید به دستور العمل خالق این جهان،کامل عمل کنیم تا به سعادت برسیم.