اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 59987 تعداد بازدید: ۱۳۹

در مدرسه علمیه حضرت نرجس «س» محمدآباد ، عنوان شد

دنیا محل استفاده از هر فرصتی، برای دستیابی به کمال است.

سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۰:۴۹
کارگاه اخلاق با محوریت مباحث خداشناسی با حضور«حجت‌الاسلام والمسلمین شعبانزاده» در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت نرجس (س) محمدآباد ، برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شعبانزاده در ابتدای سخنانش با پرداختن به جایگاه انسان در عالم هستی گفت: دنیا مانند محل برگزاری امتحان و آخرت موقع تحویل دادن برگه‌های امتحانی است. پس دنیا محل زنده شدن و محل استفاده از هر فرصتی برای دستیابی به کمال است.

وی افزود: انسان عاقل کسی است که حتی از دردها و رنج‌های خود نهایت استفاده را می‌کند به آن چیزی عمل کند که شایسته انسانیت و بندگی اوست.

کارشناس دینی  با استناد به آیه‌‌ی شریفه  ‍‌«و نفخت فیه من روحی» گفت: همه‌ی ما رنگ خدایی داریم، پس عمل کردن به آنچه او دستور داده در فطرت ما است و  رسیدن به خدا کمال هر انسانی است.

حجت الاسلام و المسلمین شعبانزاده،  در پایان  افزود: رسیدن به کمال بسیار شیرین است ولی لازمه‌ی آن اعمال نیک و عاقلانه‌ای است که باید موقع سختی‌ها از خود نشان داد، سپس ادامه داد سرانجام اعمال انسان‌ها در زندگی بدین صورت است که وقتی به خود می‌نگریم می‌بینیم وجود ناچیزی بیش نیستیم ووقتی به رحمت و مهربانی خدا نگاه می‌کنیم امیدوار می‌شویم که می‌توانیم از دنیا گذرگاه سخت عبور کنیم و این حالت، چیزی جز خوف و رجا نیست.