اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 59974 تعداد بازدید: ۱۰۳

در مدرسه علمیه خواهران الزهرا «س» بافق بررسی شد

نیازسنجی حکومت معصوم در عصر کنونی

سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۸:۱۰
نشست نیازهای آخرالزمان با سخنرانی «خانم زهرا گنجی»، از مبلغان مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) شهرستان بافق در جمع طلاب و اساتید برگزار شد.

در این نشست خانم گنجی گفت: در قرآن جریانی طرح ریزی شده که به رازی بزرگ منجر خواهد شد و آن راز اینست که دست شیطان را از عالم و انسان کوتاه خواهد کرد و همه انسان ها ولی الله اعظم خواهند شد و این راز بزرگ همان حکومت حضرت بقیه الله الاعظم(عج) در آخرالزمان است که به نام حکومت ولی معصوم در قرآن از آن یاد شده است.

وی افزود: هر کس بخواهد به این حکومت دست پیدا کند باید یک سری آزمون های الهی را پشت سر بگذارد که خداوند از آن به عنوان سنت الهی یاد کرده و می فرماید این سنت برای همه است و تغییر نخواهد کرد.

این مبلغ حوزه اظهار کرد: اولین آزمونی که خداوند از کسانی که بخواهند حکومت ولی معصوم تشکیل بدهند می گیرد آزمون اقتصادی است که قرآن با آوردن مثالی از قوم بنی اسرائیل تمام این آزمون ها را یادآوری می کند.

زهرا گنجی دومین آزمون را «جهاد» و سومین آزمون را «عدالت مهدوی» و چهارمین آن را آزمون «افراد مستجاب الدعوه» معرفی کرد و گفت: تک تک این آزمون ها از قوم بنی اسرائیل گرفته شده ولی آنها تا آزمون جهاد بیشتر نرفته و حکومت ولی معصوم را پس زدند؛ قوم داود نیز آزمون جهاد را دادند ولی در آزمون عدالت جا خالی کردند؛ قوم سلیمان عدالت را انجام داده و فتنۀ قوم مستجاب الدعوه را نیز رد کردند و چون با ولی معصوم بودند خداوند آن ها را یاری نمود همانطور که می فرماید:«إن تنصروالله یَنصرکم».

ایشان افزود: اگر حکومت معصوم را پس بزنیم طبق آیات قرآن خداوند بلاهایی را نازل خواهد که از جمله آنها گرفتن ولی معصوم از قومشان همانطور که موسی و عیسی(ع) را از قومش گرفت؛ حرام شدن زمین موعود برای ما در زمان موعود همانگونه که بر موسی و یارانش حرام شد؛ مورد لعن خداواقع شدن چون با او عهد بسته بودیم که حکومت ولی معصوم را تشکیل دهیم ولی پس زدیم« ولعنّاهم» و چون مورد لعنت قرار می گیریم قلب هایمان سنگ و سخت می شود که در نتیجه متوجه این بلاها نشده و نعمت بندگی خدا و ولی الله شدن را ازدست می دهیم.

وی در پایان گفت: ما باید از این «قلوبهم قاصیه » بیرون بیاییم تا بفهمیم ولی معصوم می خواهیم و نیاز به حکومت معصوم داریم و این مطلب را در دعای عهد و ندبه درک کرده و از خدا می خواهیم ما را از این وضع بیرون آورده و نعمت ولی معصوم را به ما عطا نماید.