اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 59973 تعداد بازدید: ۶۴

«دکتر پارسافر»، کارشناس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه خواهران استان یزد:

اولین چیزی که در بحث سلامت مهم است، تغذیه است.

چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۵:۱۶
«دکتر پارسافر»، کارشناس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه خواهران استان یزد، در نشست بهداشت و سلامت که با حضور طلاب مدرسه علمیه فاطمیه «س» اشکذر برگزار شد، به بحث تغذیه و اهمیت آن در سلامت افراد پرداخت.

دکتر پارسافر، بعد از بیان اهمیت مسئله تغذیه در جامعه امروز گفت: برای این که یک فرد امروز بتواند در جامعه سالم زندگی کند، باید سطح سواد سلامت بالایی داشته باشد ولی آنچه که مهم است باید این سواد رسانه‌ای در رفتار ما تأثیر گذار باشد.اولین چیزی که در بحث سلامت مهم است بحث تغذیه است و در این مسئله خانم‌ها نقش بسزایی دارند.

وی بعد از بیان طرح خود مراقبتی افزود: خود مراقبتی یعنی اینکه خود شخص مراقبت کند که سلامتی‌اش حفظ شود. استفاده از مغزیجات و نور آفتاب جهت کسب ویتامین دی، پیاده روی منظم روزی نیم ساعت به طوری که باعث تپش قلب شود، از جمله نکات خود مراقبتی است. کارهای تکراری که گاهی فشار روی یک نقطه از کمر می‌آورد ورزش محسوب نمی‌شود. کم حرکتی و عدم فعالیت بدنی باعث رشد و بروز دیابت می‌شود.

کارشناس مرکز خدمات در پایان اضافه کرد: لازم است راه‌های پیشگیری از استرس را بیاموزیم تا بتوانیم اصول زندگی سالم را رعایت کنیم.