اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 59963 تعداد بازدید: ۸۸

به گزارش معاون فرهنگی مدرسه علمیه فاطمیه «س» اشکذر

نشست سیاسی، اجتماعی با رويكرد تحقق شعار سال، در مدرسه علمیه فاطمیه «س» اشکذر برگزار شد.

سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۴:۲۷
به گزارش معاون فرهنگی مدرسه علمیه فاطمیه «س» اشکذر، نشست سیاسی، اجتماعی با محوریت شعار سال با حضور «استاد غفوری» تحلیلگر سیاسی و استاد حوزه و دانشگاه، با حضور فعال طلاب مدرسه علمیه فاطمیه «س»، اشکذربرگزار شد.

آقای غفوری، با توجه به خروج امریکا از برجام مباحثی را در حول محور این موضوع مطرح کرده و اظهار داشت: علت خراب شدن ساختمان یا عدم کفایت بنا است و یا خوب نبودن مصالح، برجام یک ساختمان است که از ابتدا سست بنا شد. اصلاً این که چرا نام این قرار داد را برجام گذاشتند به این خاطر است که اگر می‌گفتند توافق بین المللی باید وارد مجلس می‌شد و مجلس آن را تصویب می‌کرد؛ دولت می‌ترسید مجلس آن را رد کند؛ نام آن را برجام گذاشت. البته مجلس هم در این مورد بسیار کوتاهی کرد؛ کمتر از 25دقیقه برای تصویب برجام وقت گذاشتند.

وی در ادامه با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در مورد برجام گفت: این که رهبری فرمودند اینها غیر قابل اعتماد هستند، نکته‌ای بود که دولت به آن توجه نکرد، و حالا متوجه آن شد. پیامد خروج امریکا از برجام این است که علاوه بر گرانی‌ها و تحریم‌های جدید که احتمالاً اتفاق می افتد، خساراتی است که ما متحمل شدیم، کاهش دستگاه‌های سانتیفیوژ، خساراتی که به دانش هسته‌ای ما وارد شد که غیر قابل جبران است.

تحلیلگر سیاسی و استاد حوزه و دانشگاه در ادامه به مبحث شعار سال پرداخت و بیان کرد:کالای ایرانی در نظر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سه ویژگی باید داشته باشد؛ اول اینکه طراح و طراحی آن ایرانی باشد، دوم؛ سرمایه گذار آن ایرانی باشد و در آخر این که کارگر آن ایرانی باشد. کالای ایرانی باید این سه ویژگی را با هم داشته باشد.مشکل اساسی ما برای تولید داخلی این است که بسیاری از مسئولین ما اعتقادی به صحبت‌های رهبری ندارند. اولین قدم برای حمایت از کالای ایرانی را خود دولت باید بردارد، دولت باید از مصرف کالاهای خارجی خود داری کند و از وارد کردن اجناس غیر ضروری خارجی خود داری کند. جنس خارجی مثل سیل ویرانگر است.

استاد غفوری بعد از بیان این فرمایش امام خمینی (ره) که فرمودند:« به آنچه دارید بسازید، تا خود همه چیز بسازید»، تاکید کرد:باید در خرید کالای ایرانی تاکید داشته باشیم، اگر کسی گفت کالای ایرانی کیفیت ندارد باید بگوییم، همه کالاها این طور نیست باید از کالاهای باکیفیت ایرانی حمایت کنیم. اگر مسئولین در کار خود کوتاهی می‌کنند ما باید به مسئولیت خود عمل و فرهنگ سازی کنیم.