اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 59870 تعداد بازدید: ۱۰۲

در مدرسه علمیه خواهران حضرت زینب س یزد

اهمیت حبّ ائمه اطهار بررسی شد

سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۱:۲۲
دومین نشست تفسیر دعای سحر با حضور «حجت الاسلام والمسلمین زهرایی»، استاد اخلاق و از شاگردان بانو مجتهده امین در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت زینب(س) یزد برگزارشد.

حجت الاسلام والمسلمین زهرایی، در ابتدا به اهمیت حبّ ائمه اطهار(ع) اشاره کرد و گفت: اگر کسی شب ها را شب زنده داری  و روزها را روزه داری کند ولی محبت محمد و آل محمد(ص) در دلش نباشد، عبادتش قبول نمی شود.

 وی افزود: خداوند دوست دارد مردم او را  با اسباب و واسطه ، بخوانند و این اسباب،که خداوند خود، معین فرموده است، همان اهل بیت(علیهم السلام) هستند، به همین دلیل خداوند  به جای بالله الرحمن الرحیم، فرمود بسم الله الرحمن الرحیم. زیرا ائمه اطهار(ع) اسماء الله هستند.

استاد اخلاق با اشاره به زندگی بانو مجتهده امین افزود: این بانوی بزرگوار که دختر یک تاجر بود می فرمود: «در باغ بودم در حالیکه دیگران مشغول خوشگذرانی بودند، من کنار گلها و درختان میوه نشسته بودم  و  با خود می اندیشیدم که چه کسی اینها را خلق کرده است و گریه می کردم، ناگهان نوری اطراف مرا گرفت و من را بالا برد و از چیزهایی مرا با خبر کرد. »

وی در ادامه اظهار داشت: بانو امین با همه امکانات و رفاهی که از نظر اقتصادی داشت از خدا غافل نشد، ما هم در این زمان کنونی که وسایل مورد نیازمان فراهم و نعمتها برایمان مهیاست، نباید غفلت کنیم و اعیاد ائمه (ع) و این ماههای پر برکت را غنیمت بشمریم چراکه بهترین زمان برای هدیه گرفتن است و باید ائمه اطهار(ع) را بشناسیم و بدانیم سرباز چه کسی هستیم و ازاینکه دین طیب و طاهر و مادرانی پاکدامن نصیبمان شده است، بسیار شکرگزار باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین زهرایی، در ادامه با اشاره به آثار صلوات افزود: قوم بنی اسرائیل خدمت حضرت موسی(ع) آمدند و عرض کردند: ما به خاطر شما خیلی صدمه می بینیم قبل از تولدتان فرزندان ما را می کشتند، بعد از آن نیز به کارهای سنگین و پرخطر مجبور می شویم و همسرانمان از تجاوز فرعونیان در امان نیستند. خداوند به موسی(ع) فرمود: به ایشان بگو هر وقت می خواهید باری را بردارید برای اینکه فشار روی شما نیاید، صلوات بفرستید. اگرپایین افتادید صلوات بفرستید صلوات شما را حفظ خواهد کرد. به خانم هایتان هم بگویید اگر صلوات بفرستند از شر دیگران حفظ خواهند شد.

این عالم ربانی در پایان به تفسیر فراز «اللهم انی اسئلک برحمتک ...» از دعای سحر پرداخت و اظهار داشت:رحمت یعنی مهربانی، عطوفت، لطف وکرامت؛ و باید گفت  رسول الله(ص) ،امیرالمومنین(ع)، حضرت زهرا(س) و بقیه ائمه اطهار(ع) همه رحمتند و همگی رحمتشان واسعه است ولی رحمت امام حسین(ع) اوسع است و  سریع تر انسان را به هدف می رساند.