اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 59839 تعداد بازدید: ۱۱۲

مدرسه علمیه حضرت زهرا«س» احمدآباد برگزار کرد:

نشست پژوهشی با موضوع«بررسی نشانه های ظهور»

سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۶:۵۷
نشست پژوهشی" بررسی نشانه های ظهور" با حضور« حجت اسلام مرتضی برزگر»، مشاور ومبلغ حوزه ، در مدرسه علمیه حضرت زهرا(س) احمدآباد برگزارگردید.

دراین نشست حجت اسلام برزگر بیان کرد: هرچیزی که مهم باشد به همان اندازه خطرناک است و مورد هجوم قرار می گیرد و چون بحث مهدویت برای شیعه بسیارحیاتی است لذا حساسیت ودقت بیشتری را می طلبد.

وی درادامه ضمن بیان گزیده ای ازعلائم  ونشانه های ظهور تصریح کرد: روایات بسیاری درموردعلائم ظهوروجود دارد که هرزمان ممکن است این علائم مصداق سازی شود؛ تطبیق این روایات به مصادیق خارجی ازلغزشگاههایی است که حتی بزرگان ما هم درآن سر خوردند، لذا در تطبیق دهی آنها باید یقین داشته باشیم  واحتمال دهیم تکرار پذیر باشند.

حجت اسلام برزگر با اشاره به بعضی از تطبیقات نادرست علائم  ظهور در زمانهای مختلف گفت: دشمن در صدد مصداق تراشی برای علائم ظهور است و این یکی از خطراتی است که عقاید مردم را نشانه می رود ومورد تاثیر قرارمی دهد، لذا طلاب  باید هوشیار بوده و دراین مورد مطالعات کافی و لازم  را داشته باشند تا بتوانند سوالات مردم دراین زمینه پاسخگو باشند وجلوی انحرافات  اعتقادی مردم بخصوص جوانان، که با تطبیق نادرست علائم ظهور بوجود می آید را بگیرند.

وی  درپایان به سوالات طلاب  دراین زمینه پرداخت و کتابهایی چون: مسترهمفر، تاملی بر نشانه ها، ندای آسمانی و... را جهت ارتقاء آگاهی دراین زمیه معرفی و تاکید کرد که به خواندن سطحی این کتابها نپرداخته بلکه درمورد محتوای آن تامل وتفکر کنند.