اعلانات
آلبوم تصاویر
دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق تصاویر نما و مدرسه سطح 2 میبد همایش طلیعه حضور 1394
اخبار
کد مطلب: 58444 تعداد بازدید: ۶۴

استاد و مشاورمدرسه علمیه فاطمیه«س» اشکذر:

رضایتمندی در زندگی کلید خوب زیستن است.

دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۱:۴۷
در نشست مشاوره عمومی مدرسه علمیه فاطمیه(س) اشکذر، «خانم آبیار»،مشاور حوزه علمیه بیان کرد: رضایتمندی در زندگی کلید خوب زیستن است.

خانم آبيار در ابتداي مراسم با تاكيد بر اين كه همه افراد، هنر خوب زيستن را دارند، بيان كرد: مساله ي رضايتمندي در زندگي از موضوعات مهمي است كه به خصوص زنان بايد به آن توجه داشته باشيم، اكثر نارضايتي خانواده ها به خاطر غم و ناراحتي و افسردگي زنان است، مشكل اصلي ما اين است كه رضايتمندي را نمي شناسيم.

وي بعد از بيان اين مطلب كه بين ديدن و شناختن تفاوت بسيار است، گفت: رضايت از زندگي یعنی هم ببينيم و هم بشناسيم كه دنيا با هيچ كس سر سازگاري ندارد، مشكلات و دردسر براي همه انسان ها وجود دارد،  توجه داشته باشيم كه با زندگي مشكل نداشته باشيم در حالي كه ممكن است مثل تمام افراد اطرافمان در زندگي مشكل داشته باشيم، نوع برخورد ها با مشکلات است که انسان ها را متفاوت می کند.

كارشناس مشاور مذهبي با اشاره به اين موضوع كه اگر رضايت را بشناسيم  با خانه و زندگي، همسر و خانواده اش نيز ديگر مشکلی نخواهیم داشت، افزود: باید ببینیم چه چیزی ما راضی میکند، برای خودمان یک سقفی قرار دهیم و توقعات خودمات را رها نکنیم و گمشده ما در زندگی رضایت است.

 وی تصریح کرد: این که چگونه احساس رضایت کنیم به میزان تفکر ما بستگی دارد، زمانی را برای تفکر بگذارید و توقعات خود را از زندگی مشخص کنید؛صبور بودن در زندگی و فکر کردن باعث پیشرفت در زندگی و رضایتمندی خواهد شد.