اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 58368 تعداد بازدید: ۲۰۱

در مدرسه علمیه‌ی خواهران حضرت زینب «س» یزد برگزارشد

نشست اخلاقی با عنوان فضائل و بهره مندی از ماه مبارک رجب

یکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰:۴۰
در ایام ماه مبارک رجب نشستی اخلاقی با عنوان فضائل ماه رجب با حضور «خانم فاطمه رشید نیا»، استاد حوزه و اخلاق در مدرسه علمیه‌ی خواهران حضرت زینب(س) یزد، برگزار شد.

خانم رشید نیا با اشاره به اهمیت دو ماه مبارک شعبان و رجب، که مقدمه‌ای برای ورود به ماه مبارک رمضان می‎باشد، بیان کرد: در ماه مبارک رمضان که شب قدر در آن قرار دارد انسان می‌تواند به اندازه‌ی 85 سال بهره ببرد.

وی در ادامه‌ی به سخنان آقای جوادی آملی استناد کرد و گفت: باید در این ماه ظرفیت خود را بالا ببریم، ولی چون ما ارزش و فضیلت این ماه را درک نمی‌کنیم تغییری در ما حاصل نمی‌شود، و همین‌طور که بعضی از مکان‌ها حرمت دارد این سه ماه رجب، شعبان و رمضان هم حرمت دارند.

استاد اخلاق درباره‌ی نحوه‌ی دعا کردن در ماه مبارک رجب اظهار داشت: بنابر سخن امام صادق(ع) باید از خدا بخواهیم به ما در طاعت و بندگی کمک کند، ما را در معرض خدمت‌رسانی به دیگران قرار دهد و در نهایت از ما راضی و خرسند باشد.

وی در مقام آوردن یک نمونه از انسان کامل که مطیع اوامر الهی است به بیان داستان «سید کریم کفاش» و رابطه او با امام زمان(عج) پرداخت و بیان کرد: سید کریم کفاش یک نمونه واقعی از انسان عارف بود که با گناه نکردن توانست دوست امام زمان(عج) شود وبه دفعات زیاد با ایشان ملاقات کند.

شایان ذکر است در پایان این نشست اخلاقی خانم رشیدنیا از طلاب خواهر خواستند همواره سعی کنند دعاهایشان بزرگ باشد، چرا که خدا بزرگ، بخشنده و توبه‌پذیر است و خداوند تنها اعمال با اخلاص را می‌پذیرد.