اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 58364 تعداد بازدید: ۱۵۳

در مدرسه علمیه خواهران الزهرا«س» شهرستان بافق بررسی شد

سیر روزگار و ویژگی های آن در کلام امیرالمؤمنین علی«ع»

یکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۴:۳۵
نشست صبحگاهی نهج البلاغه با حضور «خانم سعیده شمس الدین زاده»، مبلغ دینی، در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) بافق برگزار شد.

در این نشست خانم شمس الدین زاده، با اشاره به حکمت71 نهج البلاغه به بیان سخن امیرالمؤمنین(ع) پرداخت و بیان کرد: روزگار بدن ها را فرسوده می سازد و آرزوها را نو می کند و مرگ را نزدیک و خواسته ها را دور می سازد؛ حال هر که به روزگار دست یافت به رنج خواهد افتاد و هر که آن را نیافت به سختی گرفتار خواهد شد.

وی افزود: سیر روزگار انسان ها را فرسوده می کند و با آنکه با هر قدمی که بر می دارد به مرگ نزدیک می شود ولی همچنان آرزوهایش بیشتر می شود و وقتی هم که به این آرزوها می رسد غصه نگه داشتن و حفظ آنها را می خورد  و وقتی به آن نمی رسد غصه نرسیدن و زندگی بی هدفش را می خورد که این مورد در مواردی مانند رسیدن به مقام و مال و دارایی و فرزند فراوان دیده می شود.

این مبلغ حوزه علمیه خواهران در بیان ویژگی های روز از کلام حضرت علی (ع) گفت: اولین ویژگی روزگار گذشت زمان، فرسوده شدن بدن و سلول های آن است که بر اثر پیری و مواجهه به حوادث تلخ روزگار اتفاق می افتد. و دومین ویژگی روزگار، پدید آمدن خواسته ها و آرزوهای جدید و سومین ویژگی نزدیک شدن به مرگ است.

وی اظهار کرد: هدف حضرت از بیان این سخن آن است که انسان باید دنیا را آسان بگیرد و تلاش نماید تا چیزی را به دست آورد که مرگ در آن وجود نداشته باشد و آنچنان لذتی داشته باشد که بتواند همیشه چه در این دنیا و چه در آخرت از آن استفاده نماید.