اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 58363 تعداد بازدید: ۱۹۸

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران یزد خبر داد:

۷۵۰ بانوی طلبه یزدی در جشنواره سراسری قرآن و عترت شرکت کردند

یکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۳:۱۱
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد از شرکت قریب به ۷۵۰بانوی طلبه یزدی در جشنواره سراسری قرآن و عترت مدارس علمیه خواهران کشور خبر داد

 «خانم مریم حسن پور»، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری  حوزه در یزد، اظهار کرد: فراخوان جشنواره در بخش های گوناگون به مدارس علمیه خواهران در سراسر کشور از اوایل تابستان سال گذشته انجام شده بود و به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار شد.

وی افزود: مسابقات بخش شفاهی در دو رشته حفظ ترتیبی و قرائت و در بخش کتبی و آنلاین شامل رشته های حفظ موضوعی قرآن و نهج البلاغه، تفسیر ترتیبی نمونه و المیزان، تفسیر موضوعی با موضوع «زن در تفسیر نمونه، اخلاق در قرآن»و ترجمه و مفاهیم نهج البلاغه ،انجام شد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران یزد، موضوعات فراخوان مقاله را در دو محور «سبک زندگی اسلامی در قرآن و روایات و سبک زندگی اقتصادی اسلام»عنوان کرد و گفت: تمامی اساتید، فارغ التحصیلان و طلاب شاغل به تحصیل در مقاطع سطح2، سطح 3 و سطح 4 به شرکت در این مسابقه دعوت شدند.

خانم حسن پور، تعداد شرکت کنندگان استان یزد را در این جشنواره 749 نفر اعلام کرد و افزود: 65نفر با کسب امتیاز لازم از مرحله اول به مرحله استانی راه یافتند که در پایان 12 نفر در مرحله کشوری مسابقات حضور یافتند.

وی تصریح کرد: در بخش کشوری خانم ها «فاطمه خدادادی» از مدرسه علمیه ام ابیها(س) تفت در حفظ موضوعی قرآن و «راضیه سادات میرزاده » از مدرسه علمیه الزهرا(س) احمدآباد اردکان در حفظ ترتیبی به رتبه های برتر کشوری دست یافتند.

برپایه این گزارش، از مجموع شرکت کنندگان در مرحله اول تعداد 220 نفر در رشته تفسیر، 230 نفر در رشته اخلاق در قرآن، 36 نفر در رشته حفظ قرآن، 111نفر در رشته هنری، ادبی و پژوهشی و 152 نفر در رشته قرائت شرکت کردند.