اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 58351 تعداد بازدید: ۱۶۳

مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه «س» اشکذر:

رشد معنوی و اجر اخروی در سایه اخلاص است نه شهوت

یکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۵:۱۷
مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه (س) اشکذر، در جمع طلاب این مدرسه در نشستی به موضوع«فضایل اخلاقی در پژوهش» پرداخت.

«حجت الاسلام فهیم نیا»،  با اشاره به اینکه رشد معنوی و اجراخروی در سایه اخلاص است و با تاکید بر این موضوع که اخلاص سبب دلگرمی و و توفیق الهی می‌شود، بیان کرد: تصحیح انگیزه و نیت از عوامل مهم در پیشرفت فضایل اخلاقی در پژوهش است .

وی افزود: توجه به نقش پیش فرض های ارزشی، از جمله تأثیر فراوان پیش فرض‌ها در انتخاب موضوع و چگونگی نتیجه و اینکه تحقیق بدون پیش فرض و صرف واقع نشدنی است، گرچه ذاتاً محال نیست از جمله نکات مورد توجه در مقدمات پژوهش است.

موسس مدرسه علمیه فاطمیه (س) اشکذر ادامه داد: پژوهنده در صورتی به نو آوری می‌رسد که با تحقیقات گذشتگان در آن زمینه آشنا شود، در غیر این صورت ممکن است کار دیگران را دنبال کند.

محقق حوزه و دانشگاه با تاکید بر مساله ی امانت داری در پژوهش خاطرنشان کرد: امانت داری در پژوهش یکی از اصول‌های علمی و تحقیق یک جامعه را تشکیل می‌دهد، منبع مطلبی که از جایی نقل شده و لو نقل به معنی باید ذکر شود.

حجت الاسلام فهیم نیا اظهار کرد:پژوهشگر نباید در کشف حقیقت کوتاهی کند، نشاط و عشق در کار پژوهش از نکاتی است که باعث می‌شود پژوهش یک شاهکار شود.