اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 58212 تعداد بازدید: ۱۹۵

توسط مسئول تبلیغ مدرسه علمیه خواهران الزهرا «س» بافق

کوروش و کوروش پرستی در مدرسه علمیه خواهران الزهرا«س» بافق بررسی شد

دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۱:۵۱
نشست پاسخ به شبهات با محوریت «شخصیت کوروش» با حضور «خانم زهرا زارعی»، مسئول تبلیغ مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) بافق در جمع طلاب این مدرسه برگزار شد.

در این نشست خانم زارعی ضمن بیان نظر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)، در رابطه با بحث نفوذ اجتماعی گفت: ایشان می فرمایند سیاست هایی در حال اجرا است که بدون اینکه متوجه باشیم به سرعت در حال رشد می  باشد.

وی افزود: یکی از جریان های اخیر که به خاطر افراد سست بنیان جلوه نمود، جریان کوروش و کوروش پرستی است که در آن اسلام را دینی عربی معرفی کرده و طرفدادران این دیدگاه، اصالت ایرانی را خواستار شده اند. در این جریان کوروش به گونه ای برجسته شده که گویی ایران تا کنون شاه دیگری نداشته است.

خانم زارعی اظهار کرد: از جمله تبلیغات دیگر این افراد تبلیغ دین زرتشت بعنوان یک دین اصیل ایرانی است که تبلیغات آنها از انتشار لوگوی آنها در تمام وسایل کاربردی زندگی از کوچکترین وسیله تا وسایل بزرگ مشهود است.  و نکته قابل توجه این است که کوروش نماد پادشاهی غارتگر بوده که به چپاول و کشتار مردم می پرداخته که از جمله آن پیشکار خودش بوده که چشمانش را از حدقه در آورده و پوستش را زنده زنده کنده است.

مسئول تبلیغ مدرسه علمیه خواهران الزهرا (س) بافق، در ادامه به شبهاتی از جمله اینکه آیا کوروش ذوالقرنین بوده یا خیر؟! پاسخ داد و به بررسی شخصیت کوروش از جنبه های دیگر پرداخت و بیان کرد: جالب اینکه درهیچ یک از اشعار شاعران نامی از او به میان نیامده است.