اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 58166 تعداد بازدید: ۱۷۱

مدرسه علمیه خواهران معصومیه «سلام الله علیها» برگزار کرد

کارگاه آموزشی سلامت

یکشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰:۴۶
کارگاه آموزشی سلامت با حضور کارشناسان بهداشت در مدرسه علمیه خواهران معصومیه (س) یزد، برگزار شد.

در بخش اول این کارگاه، «خانم زهرا میرجلیلی»، کارشناس مامایی، پیرامون انواع عفونتها ،آزمایش پاپ اسمیر و شرایط آزمایش آن مطالبی را بیان کرد و در ادامه به آموزش بهداشت فردی پرداخت و خود مراقبتی را به عنوان مهمترین اصل سلامت برشمرد.

در بخش دوم این کارگاه  «مهندس صفایی»،  ابتدا پیرامون سلامت جسم نکاتی را در زمینه نحوه صحیح  نشستن و ایستادن و استفاده از لپ تاپ کرده و ادامه داد: در مواقعی که  ایستاده کاری را انجام می دهید،هر ده دقیقه پاها را عوض کرده تا ارتعاشات زمین  به بدن و کمر زیاد وارد نشود.

وی  بیان کرد: بین هل دادن و کشیدن از هل دادن استفاده کرده ودر کار با لپ تاپ، گردن بیشتر از 20 درجه خم نشود،در تایپ با موبایل از یک دست استفاده و با یک دست موبایل را نگه داشته و سر نباید زیاد خم شود.

این کارشناس پیرامون موضوع سلامت محیط  گفت: استفاده از کپسول پودر گازی که مانومتر داشته و شیپور ندارد، برای خاموش کردن تابلو برق مناسب نیست و برای گازها و مایعات و جامدات قابل اشتعال مناسب است.

مهندس صفایی در پایان این کارگاه با بیان روایتی از امام صادق (ع) مهم ترین و خطرناکترین آلودگی که انسان با آن مواجه است ، را آلودگی مواد غذایی دانست ، و تنها راه نجات از آن را اجرای تمام احکام و شرایع دین اسلام ذکر کرد و  در پایان به چند روش از ایمنی مواد غذایی اشاره کرد.