اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 58139 تعداد بازدید: ۲۲۶

مدرسه علمیه خواهران حضرت زینب «س» یزد برگزار کرد:

نشست علمی پژوهشی با موضوع «اخلاق پژوهشی»

یکشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۶:۳۵
به همت معاون پژوهش مدرسه علمیه خواهران حضرت زینب (س) یزد جلسه اخلاق پژوهشی دراین مدرسه توسط خانم فاطمه کریمی یکی از مبلغین این حوزه برگزار شد.

خانم کریمی با توجه به سخنان استاد علیزاده اظهار داشت : عرصه علم به دو فرآیند تحقیق و تدریس وابسته است چرا که هرگونه نوآوری درعلم مرهون تحقیقات و پژوهش هایی می باشد که در مراحل بعدی با تکنیک ها و روش های انتقال مطلوب در فضای تدریس به نسل های بعدی منتقل می گردد.

وی به ارزش های اخلاقی از قبیل برخورداری از اخلاص وروحیه حقیقت جویی، سخت کوشی و شجاعت طلبی اشاره کرد و در ادامه بیان داشت :  شهرت زدگی ، شتاب زدگی، منفعت طلبی شخصی از آفات اخلاق پژوهشی می باشد.

مبلغ حوزه گفت: اصل صحت پژوهش در اجرای آن و رعایت حقوق عمومی جامعه و افراد خاص و نتایج حاصله از پژوهش است که رعایت اخلاق پژوهشی در همه این محورها لازمه یک تحقیق است.

وی در ادامه به کدهای اخلاقی مربوط به انتخاب موضوع، روش پژوهش و همکاران پژوهشی که مربوط به اصل صحت پژوهش است اشاره کرد و زیر شاخه های آن را از قبیل بی ضرر بودن، قانونی بودن، قانونی بودن، متداول بودن روش ، شایسته سالاری وحرفه ای بودن در پژوهش را بیان کرد.