اعلانات
آلبوم تصاویر
دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق تصاویر نما و مدرسه سطح 2 میبد همایش طلیعه حضور 1394
اخبار
کد مطلب: 58119 تعداد بازدید: ۷۶

مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت خدیجه سلام الله علیها بهاباد:

در فضیلت ماه رجب همین بس که مردم عصر جاهلیت هم این ماه را بسیار گرامی می داشتند.

شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۳:۰۸
به مناسبت ایام البیض ماه مبارک رجب، نشستی جهت برنامه ریزی مراسم معنوی اعتکاف در محل سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان بهاباد با حضور«حجت الاسلام مجید نیکخو»،مدیر سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان، «خانم ام البنین شفیعی»، مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت خدیجه(س) بهاباد و رابطین مساجد شهر و روستا این شهرستان ، برگزار شد.

در این نشست، خانم شفیعی  از آمادگی اعزام مبلغان مدرسه علمیه حضرت خدیجه(س) بهاباد   به مساجد برگزار کننده مراسم اعتکاف در مسجد جامع شهرستان، مساجد روستاهای علی آباد، احمد آباد و جلگه، خبر داد .

وی همچنین  در جمع معتکفین شهر و روستا های این شهرستان، حضور پیدا کرد و به ایراد سخن و پاسخگویی به سوالات شرعی خواهران پرداخت.

خانم شفیعی در جمع معتکفین با بیان فضایل ماه رجب ، افزود:  اگرچه همه ماههای سال پرتوی از قدرت خداوند متعال هستند اما سه ماه رجب، شعبان و رمضان دارای امتیاز و برجستگی ویژه ای می باشند و در فضیلت ماه رجب همین بس که مردم عصر جاهلیت هم این ماه را بسیار گرامی می داشتند.

وی  به بیان احادیثی در این زمینه پرداخت و گفت: احادیث زیادی در اهمیت ماه رجب بیان شده از جمله اینکه پیامبر(ص)  ماه رجب را« شهر الله الأصم» نامیدند. وجه تسمیه رجب به اصم بودن بدان جهت است که هیچ ماهی به پایه عظمت آن نمی رسد.و اینکه رجب ماه خداست و هر  کس در این ماه روزه بگیرد مستحق رضوان الهی می گردد.

مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت خدیجه(س) بهاباد ادامه داد:  روزه آن غضب الهی را خاموش می کند و خداوند دری از درهای جهنم را به روی او می بندد هرگاه شب شود دعایش مستجاب خواهد بود، یا در دنیا به او عطا خواهد شد یا برای آخرت او ذخیره می شود و اینکه اعمال نیک در این ماه چند برابر و گناهان محو می شود و اینکه از کارهای مهم و شایسته ماه رجب کمک به مستمندان است که ارزش زیادی دارد.