اعلانات
آلبوم تصاویر
دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق تصاویر نما و مدرسه سطح 2 میبد همایش طلیعه حضور 1394
اخبار
کد مطلب: 56770 تعداد بازدید: ۱۰۸

معاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران حضرت خدیجه سلام الله علیها بهاباد خبر داد.

برگزاری سوگواری یاس کبود

دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۲:۲۲
مدرسه علمیه خواهران حضرت خدیجه(س) بهاباد به مناسبت شهادت حضرت فاطمه(س)، مراسم سوگواری با حضور «حجت الاسلام علیرضا گنجی» استاد حوزه علمیه برادران شهرستان ومداحی«آقای هادی منصوری»، مسئول نظارت و تأیید صلاحیت در حوزه مقاومت بسیج شهرستان، برگزار کرد.

حجت الاسلام گنجی در رابطه با الگوگیری از حضرت فاطمه(س) در این نشست،گفت: ما مسلمانان نباید به محبت قلبی خود نسبت به اهل بیت(ع) اکتفا کنیم؛ بلکه باید اخلاق و منش آنها را الگوی عملی و رفتاری خود قرار دهیم.

وی تصریح کرد: حضرت زهرا(س) نسبت به نامحرم آنقدر حساسیت داشتند که در برابر پیرمرد نابینا خود را از نامحرم می پوشند و در جایی وقتی سوالی از پیامبر(ص) مطرح می شود که بهترین حالت برای زنان چیست؟ می فرماید: بهترین حالت برای زن آن است که نامحرم او را نبیند و او هم چشمش به نامحرم نیفتد و اینکه در هنگام شهادتشان نگران این بودند که حجم بدنشان دیده نشود. اگر زنان جامعه ما حضرت زهرا(س) را الگوی خود قرار می دادند شاهد چنین وضعیتی در کشور اسلامی نبودیم.

وی در بیان نمونه هایی از عظمت حضرت زهرا(س)گفت: در حدیث کسا وقتی جبرئیل از خداوند می خواهد، اهل کسا را برایش معرفی کند حضرت حق، محور را فاطمه قرار می دهد:« هُم فاطمه و ابوها و بَعلها و بَنوها»؛‌رفتار پیامبر(ص) که تمام قد در برابر دخترشان می ایستادند و دستشان را می بوسیدند نشان از عظمت حضرت دارد؛ همچنین  در حدیثی از حضرت مهدی(عج) است که می فرماید: مادرم فاطمه(س) الگوی من است.

در پایان مراسم، آقای هادی منصوری به مداحی و مرثیه سرایی پرداخت.