اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 56222 تعداد بازدید: ۱۶۶

جلسه معاونین

مردم در 22 بهمن ثابت کردند که پشت ولایت و انقلابشان مصمم تر از قبل خواهند بود

چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۹:۳۸
بیستمین جلسه معاونین محترم مدیریت حوزه علمیه خواهران در سال تحصیلی 97-96 در مورخ 23/11/96 با حضور مدیرمحترم استان یزد و کلیه معاونین و همکاران درمحل دفتر مدیرمحترم پیرامون مسائل فرهنگی، آموزشی و پژوهشی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان یزد در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین کارگرشورکی مدیر محترم حوزه علمیه خواهران استان به توجه به در پیش بودن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) به بیان حدیثی از لسان مبارک آن بانو از کتاب آداب الطلاب مرحوم آیت الله مجتهدی تهرانی پرداختند که حضرت فرمود: عَنْ الفاطمة (عليها السلام) قالَتْ: سَأَلْتُ أَبى رَسُولَ اللّهِ(صلى الله عليه وآله وسلم) لِمَنْ تَهاوَنَ بِصَلاتِهِ مِنَ الرِّجالِ وَ النِّساءِ.

قال(صلى الله عليه وآله وسلم): مَنْ تَهاوَنَ بِصَلاتِهِ مِنَ الرِّجالِ وَ النِّساءِ إِبْتَلاهُ اللّهُ بِخَمْسَ عَشَرَةَ خَصْلَةً:

يَرْفَعُ اللّهُ الْبَرَكَةَ مِنْ عُمْرِهِ، وَ يَرْفَعُ اللّهُ الْبَرَكَةَ مِنْ رِزْقِهِ، وَ يَمْحُوا اللّهُ عَزَّوَجَلَّ سيماءَ الصّالِحينَ مِنْ وَجْهِهِ، وَكُلُّ عَمَل يَعْمَلُهُ لا يُوجَرُ عَلَيْهِ، وَ لا يَرْتَفِعُ دُعاؤُهُ إِلىَ السَّماءِ، وَ لَيْسَ لَهُ حَظٌّ فى دُعاءِ الصّالِحينَ، وَ أَنّهُ يَمُوتُ ذَليلاً، وَ يَمُوتُ جائِعًا، وَ يَمُوتُ عَطْشانًا، فَلَوْ سُقِىَ مِنْ أَنْهارِ الدُّنْيا لَمْ يُرْوَ عَطَشُهُ، وَ يُوَكِّلُ اللّهُ مَلَكًا يَزْعَجُهُ فى قَبْرِهِ، وَ يَضيقُ عَلَيْهِ قَبْرُهُ ، وَ تَكُونُ الظُّلْمَةُ فى قَبْرِهِ، وَ يُوَكِّلُ اللّهُ بِهِ مَلَكًا يَسْحَبُهُ عَلى وَجْهِهِ، وَ الْخَلائِقُ يَنْظُرُونَ إِلَيْهِ، وَ يُحاسَبُ حِسابًا شَديدًا، وَ لا يَنْظُرُ اللّهُ إِلَيْهِ وَ لا يُزَكّيهِ وَ لَهُ عَذابٌ أَليمٌ.»

حضرت زهرا (سلام الله عليها) میفرماید : از پدرم رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلّم) درباره مردان و زنانی که در نمازشان سستی و سهل انگاری می کنند, پرسیدم.

آن حضرت فرمودند: هر زن و مردی که در امر نماز سستی و سهل انگاری داشته باشد, خداوند او را به پانزده بلا مبتلا می گرداند:

1 خداوند برکت را از عمرش می گیرد. 2 خداوند برکت را از رزق و روزی اش می گیرد.3خداوند سیمای صالحین را از چهره اش محو می کند. 4 هر کاری که بکند بدون پاداش خواهد ماند. 5 دعایش مستجاب نخواهد شد. 6 برایش بهره ای از دعای صالحین نخواهد بود. 7 ذلیل خواهد مرد. 8 گرسنه جان خواهد داد.

9 تشنه کام خواهد مرد به طوری که اگر با همه نهرهای دنیا آبش دهند, تشنگی اش برطرف نخواهد شد.

10 خداوند, فرشته ای را برمی گزیند تا او را در قبرش نا آرام سازد. 11 قبرش را تنگ گرداند. 12 قبرش تاریک باشد. 13 خداوند فرشته ای را بر می گزیند تا او را به صورتش به زمین کشد. در حالی که خلایق به او بنگرند. 14 به سختی مورد محاسبه قرار گیرد. 15 و خداوند به او ننگرد و او را پاکیزه نگرداند و او را عذابی دردناک باشد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان در ادامه با توجه به آغاز چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران ضمن تبریک به همکاران فرمودند انقلاب اسلامی ایران در جهان یک انقلاب عادی و معمولی نیست و در جهان سراغ نداریم که مردم به خاطر گرامیداشت انقلابشان بیایند و تظاهرات کنند و از انقلاب و نظام و رهبرشان حمایت و از دشمنانشان برائت و بیزاری بجویند و این مهم مختص انقلاب اسلامی ایران است و این حضور ناشی از این می باشد که این انقلاب با انقلاب های دیگر در جهان که صرفا مادی هست تفاوت دارد  و این نبود مگر به این خاطر که این انقلاب الهی و معنوی و مکتبی است و به خاطر علاقه ای بود که مردم به امام و رهبرشان داشتند و از همه مال و جانشان گذشتند و پشت سر امامشان (امام خمینی (ره) ایستادند و الان هم پشت سر رهبرشان (امام خامنه ای عزیز ) قرار گرفتند و مردم با همه مشکلاتشان آمدند و از نظام و انقلاب و رهبری حمایت کردند و مسئولین هم باید همت بیشتری کنند و با تمام وجود به مردم عزیز ایران خدمت کنند.

ایشان در ادامه فرمودند: دشمنان و بدخواهان نظام هم لازم است مقداری تأمل و تفکر بکنند و دست از این خباثت ها و توطئه ها بردارند و بدانند با این همه تحریمها و فشارهایی که علیه این انقلاب و مردم انجام دادند ولی مردم ثابت کردند که انقلابشان را دوست دارند و با این حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن ثابت کردند که دشمنان پلید این نظام  راه به جایی نخواهند برد  و دسیسه ها و نقشه های شوم آنها نقش بر آب شد و دشمنان هم باید بداند که باید با ادبیات درست و محترمانه با این مردم سخن بگویند و دست از این خباثت ها و نادانی ها بردارند و با ملت شریف ایران بهتر از قبل رفتار کنند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان یزد در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین کارگرشورکی با توجه به شهادت حضرت زهرا (س) به روایت 75 و 95 روز بعد از رحلت پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) تأکید کردند که نباید در برگزاری مراسم عزاداری حضرت زهرا (س) افراط و تفریط کرد و با توجه به سخنان علماء و مراجع معظم تقلید هر کدام از فاطمیه اول و دوم  سه روز می باشد.

ایشان در ادامه به بررسی و تفحص مرحوم کاشف الغطاء (ره) مبنی بر مشخص شدن تاریخ دقیق شهادت حضرت زهرا) اشاره کرد و فرمود که مرحوم کاشف الغطاء مصمم شده بود که از کتب تاریخی، زمان دقیق شهادت بی بی دو عالم را پیدا کند و کتابهای زیادی دور خودش جمع کرده بود و مطالعه می کرد ولی با خوابی که مادر مرحوم کاشف الغطاء می بیند و ناراحتی حضرت زهرا(س) را از پسرش متوجه می شود و اینکه حضرت زهرا گله میکند که پسرت می خواهد زمان عزاداری برای من را کم کند و وقتی مادری که بی خبر از قصد فرزندش مبنی بر مشخص شدن زمان شهادت حضرت زهرا(س) از خواب بیدار می شود و ماجرا را برای فرزندش نقل می کند متوجه می شود که قرار هست زمان شهادت بی بی دو عالم مثل قبر مطهرش مخفی بماند دست از بررسی و مطالعه بر می دارد و متوجه می شود که تاریخ شهادت حضرت زهرا (س) مثل قبر مطهرش از اسرار الهی می باشد.

در ادامه جلسه پیشنهاداتی در معاونت های مختلف مطرح گردید که بعد از بررسی و مشورت مصوباتی به همراه داشت که معاونت های مربوطه ملزم به پیگیری و انجام آنها شدند.