اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 56178 تعداد بازدید: ۱۷۱

در مدرسه علمیه خواهران الزهرا سلام الله علیها یزد، برگزار شد

چهارمین روز از مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳:۲۶
به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه، چهارمین روز از مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) یزد برگزار شد.

در این مراسم «خانم خاتم الحسینی»، استاد حوزه، با استناد به آیه ۲۵۳ سوره مبارکه بقره مبنی بر اولویت داشتن پیامبران بر یکدیگر، افزود: خداوند متعال، حضرت زهرا(س) را بر همه پیامبران اولویت و برتری داده است به نحوی که آن معصومان جز با ولایت و اطاعت حضرت فاطمه (س) به تکامل نخواهند رسید.

وی با بیان اینکه فاطمه شناسی بر مردمان تمام قرون و اعصار واجب است، خاطرنشان کرد: شناخت سیره حضرت زهرا(س)، عمل به آن و توسل به آن بانوی کریمه موجب می شود که انسان، خوب زندگی کند، خوب بمیرد و خوب محشور شود.

استاد حوزه در ادامه به جایگاه والای خانواده در دین اسلام اشاره نمود و با بیان تعاریف مختلفی از خانواده در زبان اهل بیت(علیهم السلام)، خاطرنشان کرد: در لسان روایات، محیط خانه به مساجدی برای زنان تشبیه و  رعایت آداب خاصی در آن وارد شده است به گونه ای که زنان با همسرداری نیکو، تربیت فرزندان صالح و ایجاد شور و نشاط برای اعضای خانواده، اجر و پاداش سه روز اعتکاف در مسجدالحرام را برای خود کسب خواهند نمود.

وی در پایان، اعتقادمحوری در زندگی را یکی از راه های کسب فیوضات خداوند دانست و طلاب را به تحکیم پایه های اعتقادی خود و عمل به آنها توصیه نمود.

در پایان این مراسم خانم موسوی، مداح اهل بیت (علیهم السلام)، به روضه خوانی و عزاداری پرداخت.