اعلانات
آلبوم تصاویر
تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق تصاویر نما و مدرسه سطح 2 میبد همایش طلیعه حضور 1394 تجلیل از واقفین
اخبار
کد مطلب: 56108 تعداد بازدید: ۲۶

به همت معاونت پژوهش موسسه آموزش عالی حوزوی حضرت زهرا «سلام الله »برگزار شد :

رونمایی از کتاب تازه نشر یافته جلوه های تربیتی ، اخلاقی و ادبی سوره «ص»

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۹:۵۰
از کتاب جلوه های تربیتی ، اخلاقی و ادبی سوره «ص» نوشته فرزانه اخلاقی از اساتید حوزه و دانشگاه با حضور حجت الاسلام و المسلمین مجتبی داوودی مسئول بسیج طلاب استان و اساتید و طلاب حوزه در سالن اجتماعات موسسه رونمایی شد.

خانم فاطمه چوپانی «معاون پژوهش موسسه»اظهار داشت :­ طلاب این موسسه تا به امروز موفق به انتشار سه کتاب در حوزه های فقهی و قرآنی با عنوان های« احکام نوپدید فقهی» نوشته خانم ها «رویا دهقانی و سمیه برزگری» و کتاب «راهبری اعمال در پرتو خودآگاهی و خویشتن داری »نوشته «رویا دهقانی» شده اند.

وی در ادامه افزود : کتاب جلوه های تربیتی ، اخلاقی و ادبی سوره «ص» با بیانی شیوا به بررسی  نکات تربیتی و اخلاقی این سوره مبارکه پرداخته است . علاوه بر این کتاب ها ،دو اثر دیگر نیز از طلاب این موسسه در نوبت چاپ می باشد .

وی در پایان تاکید کرد : یکی از شیوه های موثر در عرصه تبلیغ نوشتن کتاب است که این موسسه در این امر ،دراستان پیشگام بوده است و مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران از طرح ها و پایان نامه هایی که در زمینه خانواده و زنان باشد حمایت موثری انجام خواهد داد .

در ادامه ی مراسم خانم فرزانه اخلاقی، نویسنده کتاب؛ ضمن بیان بیوگرافی کوتاهی از خود افزود : کتاب جلوه های اخلاقی ، تربیتی و ادبی سوره «ص» در سه بخش تنظیم شده است در بخش اول به آموزه های اخلاقی پرداخته و اخلاق فردی و اجتماعی را بیان کرده است و در بخش دوم آموزه های تربیتی در دو فصل روشهای تربیتی و ناهنجاری های تربیتی تدوین شده است .

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه افزود : در بخش سوم کتاب به آرایه های ادبی پرداخته شده که خود یکی از جلوه های اعجاز قرآن کریم می باشد.

وی در پایان تاکید کرد:  نکات بیان شده در این کتاب قطره ای از دریای معارف این سوره مبارکه است و به دیگر طلاب توصیه کرد که در این زمینه تحقیق و پژوهش کنند و سعی کنند با نوشته های خود در جهت آشنایی بیشتر مردم با این کتاب مقدس گام بردارند .

در پایان جلسه  یک جلد کتاب امضا ء شده توسط نویسنده به حجت الاسلام والمسلمین  مجتبی داوودی مسئول بسیج طلاب استان اهدا شد و ایشان نیز ضمن تشکر از خانم اخلاقی قول مساعدت دادند تا از نشرکتاب ایشان و دیگر طلاب حمایت کنند.