اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 56108 تعداد بازدید: ۲۰۷

به همت معاونت پژوهش موسسه آموزش عالی حوزوی حضرت زهرا «سلام الله »برگزار شد :

رونمایی از کتاب تازه نشر یافته جلوه های تربیتی ، اخلاقی و ادبی سوره «ص»

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۹:۵۰
از کتاب جلوه های تربیتی ، اخلاقی و ادبی سوره «ص» نوشته فرزانه اخلاقی از اساتید حوزه و دانشگاه با حضور حجت الاسلام و المسلمین مجتبی داوودی مسئول بسیج طلاب استان و اساتید و طلاب حوزه در سالن اجتماعات موسسه رونمایی شد.

خانم فاطمه چوپانی «معاون پژوهش موسسه»اظهار داشت :­ طلاب این موسسه تا به امروز موفق به انتشار سه کتاب در حوزه های فقهی و قرآنی با عنوان های« احکام نوپدید فقهی» نوشته خانم ها «رویا دهقانی و سمیه برزگری» و کتاب «راهبری اعمال در پرتو خودآگاهی و خویشتن داری »نوشته «رویا دهقانی» شده اند.

وی در ادامه افزود : کتاب جلوه های تربیتی ، اخلاقی و ادبی سوره «ص» با بیانی شیوا به بررسی  نکات تربیتی و اخلاقی این سوره مبارکه پرداخته است . علاوه بر این کتاب ها ،دو اثر دیگر نیز از طلاب این موسسه در نوبت چاپ می باشد .

وی در پایان تاکید کرد : یکی از شیوه های موثر در عرصه تبلیغ نوشتن کتاب است که این موسسه در این امر ،دراستان پیشگام بوده است و مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران از طرح ها و پایان نامه هایی که در زمینه خانواده و زنان باشد حمایت موثری انجام خواهد داد .

در ادامه ی مراسم خانم فرزانه اخلاقی، نویسنده کتاب؛ ضمن بیان بیوگرافی کوتاهی از خود افزود : کتاب جلوه های اخلاقی ، تربیتی و ادبی سوره «ص» در سه بخش تنظیم شده است در بخش اول به آموزه های اخلاقی پرداخته و اخلاق فردی و اجتماعی را بیان کرده است و در بخش دوم آموزه های تربیتی در دو فصل روشهای تربیتی و ناهنجاری های تربیتی تدوین شده است .

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه افزود : در بخش سوم کتاب به آرایه های ادبی پرداخته شده که خود یکی از جلوه های اعجاز قرآن کریم می باشد.

وی در پایان تاکید کرد:  نکات بیان شده در این کتاب قطره ای از دریای معارف این سوره مبارکه است و به دیگر طلاب توصیه کرد که در این زمینه تحقیق و پژوهش کنند و سعی کنند با نوشته های خود در جهت آشنایی بیشتر مردم با این کتاب مقدس گام بردارند .

در پایان جلسه  یک جلد کتاب امضا ء شده توسط نویسنده به حجت الاسلام والمسلمین  مجتبی داوودی مسئول بسیج طلاب استان اهدا شد و ایشان نیز ضمن تشکر از خانم اخلاقی قول مساعدت دادند تا از نشرکتاب ایشان و دیگر طلاب حمایت کنند.