اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 56073 تعداد بازدید: ۱۷۷

در مدرسه علمیه حضرت سیدالشهدا علیه السلام یزد برگزارشد

نشست هم اندیشی با محوریت انقلاب اسلامی و مردم سالاری دینی

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶:۱۵
جلسه ای هم اندیشی با محوریت "انقلاب اسلامی ومردم سالاری دینی" با حضور« استاد آبایی»، کارشناس دینی در مدرسه علمیه حضرت سیدالشهدا (ع) یزد برگزارشد.

استاد آبایی در این نشست، ابتدا از کاپیتولاسیون و اهداف این قرارداد به شرح وتفسیر این موضوع و ابعاد گوناگون آن پرداخت و سپس به مقایسه قدرت منطقه ای و تاثیرگزاری جهانی ایران نسبت به دوره قبل از انقلاب پرداخت.

وی به اقتدار امروز کشور ایران در همه زمینه ها اشاره کرد و افزود: تهاجم فرهنگی غرب فتنه ای است که دشمن پس از جنگ تحمیلی به آن دامن زده است.

استاد آبایی در ادامه بیان کرد: علت آن که دشمن ،امام راحل را پدیده قرن بیستم می دانست این بود که امام با ایمان واعتقاد به خداوند ،هویت و اعتماد به نفس مردم را به آنها بازگرداندو روحیه انقلابی مردم و انضجار از فساد وزورگویی زمینه این انقلاب را فراهم کرد.

وی درادامه از نبرد حق و باطل سخن گفت و افزود: در هردوره و زمان ممکن است زمینه هایی برای رشد افراد فراهم شود یا بالعکس ،اما این که هرکسی از زمینه ها چگونه استفاده کندبستگی به تربیت خانوادگی ،توانایی و تشخیص مرز بین حق و باطل دارد. چرا که سعادت و شقاوت هرکسی به دست خودش است.

در پایان این نشست،استاد آبایی ، ضمن اشاره به اینکه کشور آمریکا در هیچ بازه زمانی نبوده که با کشوری در جنگ نباشد، خوی زورگویی رادر این کشور نهادینه دانست و افزود: به برکت این انقلاب و مردم فهیم و طرفدار ولایت ، تمامی نقشه های شوم آمریکا در خصوص کشور ایران با شکست مواجه شده است و مردم به خصوص طلبه ها باید با اقتداربیشتردر جهت رشد وشکوفایی این انقلاب و تحقق آرمانهای امام راحل تلاشی دو چندان داشته باشند.