اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 55982 تعداد بازدید: ۱۶۹

حجت الاسلام و المسلمین محمدمهدی ماندگاری:

کلید محبت زندگی، اطاعت بیشتر از طرف زن، محبت بیشتر از طرف مرد

شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱:۲۲
به همت مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه الزهرا سلام الله علیها اردکان جلسه اخلاق برای طلاب و مسئولان این مرکز برگزار شد.

«حجت الاسلام و المسلمین محمدمهدی ماندگاری»، مسول سابق نهاد رهبری در دانشگاه علم و صنعت و عضو هیات امنای موسسه روایت سیره شهدا و کارشناس صدا و سیما، عالم دنیا را عالم اسباب و مسببات دانست و آن را به اسباب ظاهری و باطنی تقسیم کرد.

وی در بیان  اسباب ظاهری گفت : تفکر، تلاش، نظم، روحیه کار جمعی، وجدان کاری، احترام به قانون، احترام به یکدیگر، صداقت، امانتداری و پیگیری  از جمله این اسباب دانست .

حجت الاسلام و المسلمین  ماندگاری، همچنین نماز، روزه، صدقه، دعا، ذکر، شکر، استغفار، قرآن توسل به اهل بیت علیهم السلام و تقوا را مواردی از اسباب باطنی دانست که از طلاب خواست با زبان و عمل مسبب این اسباب باشند.

در ادامه کارشناس صدا و سیما، با ارائه مباحث خانواده تنظیم محبت، تنظیم شخصیت، تنظیم ظاهر و باطن، تنظیم ارتباطات و تنظیم سرمایه‌ها را از سیاست‌های مدیریت در خانواده عنوان کرد و در توضیحات هریک آیات و روایاتی را در این زمینه بیان کرد.

وی راهکارهایی را در جهت حل اختلافات خانوادگی عنوان کرد و با بیان یک اصل مهم تصریح کرد،  کلید محبت زندگی، اطاعت بیشتر از طرف زن و محبت بیشتر از طرف مرد است.

پایان‌بخش جلسه، پرسش و پاسخ در این زمینه بود.