اعلانات
آلبوم تصاویر
تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق تصاویر نما و مدرسه سطح 2 میبد همایش طلیعه حضور 1394 تجلیل از واقفین
اخبار
کد مطلب: 55982 تعداد بازدید: ۱۹

حجت الاسلام و المسلمین محمدمهدی ماندگاری:

کلید محبت زندگی، اطاعت بیشتر از طرف زن، محبت بیشتر از طرف مرد

شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱:۲۲
به همت مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه الزهرا سلام الله علیها اردکان جلسه اخلاق برای طلاب و مسئولان این مرکز برگزار شد.

«حجت الاسلام و المسلمین محمدمهدی ماندگاری»، مسول سابق نهاد رهبری در دانشگاه علم و صنعت و عضو هیات امنای موسسه روایت سیره شهدا و کارشناس صدا و سیما، عالم دنیا را عالم اسباب و مسببات دانست و آن را به اسباب ظاهری و باطنی تقسیم کرد.

وی در بیان  اسباب ظاهری گفت : تفکر، تلاش، نظم، روحیه کار جمعی، وجدان کاری، احترام به قانون، احترام به یکدیگر، صداقت، امانتداری و پیگیری  از جمله این اسباب دانست .

حجت الاسلام و المسلمین  ماندگاری، همچنین نماز، روزه، صدقه، دعا، ذکر، شکر، استغفار، قرآن توسل به اهل بیت علیهم السلام و تقوا را مواردی از اسباب باطنی دانست که از طلاب خواست با زبان و عمل مسبب این اسباب باشند.

در ادامه کارشناس صدا و سیما، با ارائه مباحث خانواده تنظیم محبت، تنظیم شخصیت، تنظیم ظاهر و باطن، تنظیم ارتباطات و تنظیم سرمایه‌ها را از سیاست‌های مدیریت در خانواده عنوان کرد و در توضیحات هریک آیات و روایاتی را در این زمینه بیان کرد.

وی راهکارهایی را در جهت حل اختلافات خانوادگی عنوان کرد و با بیان یک اصل مهم تصریح کرد،  کلید محبت زندگی، اطاعت بیشتر از طرف زن و محبت بیشتر از طرف مرد است.

پایان‌بخش جلسه، پرسش و پاسخ در این زمینه بود.