اعلانات
آلبوم تصاویر
تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق تصاویر نما و مدرسه سطح 2 میبد همایش طلیعه حضور 1394 تجلیل از واقفین
اخبار
کد مطلب: 55819 تعداد بازدید: ۲۷

نویسنده کتاب های دفاع مقدس ابرکوه :

زمانی می توان دولت را اسلامی نامید که همه دولتمردان در چارچوب حکومت اسلامی عمل کنند.

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵:۰۰
به مناسبت ایام الله دهه فجر، مدرسه علمیه خواهران کوثر ابرکوه نشستی با عنوان فرایند تحقق اهداف انقلاب اسلامی ایران برگزار کرد.

 «آقای محمد رضا بابایی»، جانباز و محقق ابرکوهی، در این نشست اظهار کرد: قبل از انقلاب اسلامی، جهان به دو دسته  سلطه گر وسلطه پذیر تقسیم می شد و امام(ره) با انقلاب و شعار زیر بار سلطه نرفتن، این دو روند را به هم زد.

آقای بابایی افزود: بهترین راه بررسی اهداف انقلاب توجه به آرمان های انقلابیون سال های اولیه انقلاب است.

وی با بیان اینکه اهداف انقلاب کنندگان در ایران در دوشعار «استقلال ازادی جمهوری اسلامی» و «نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی» خلاصه می شود، بیان کرد: در سال های قبل از انقلاب، همزمان با این که مردم در خیابان ها این دو شعار را سر می دادند از هدف امام در شکست حکومت شاهنشاهی سوال شد و ایشان در پاسخ فرمودند که ما می خواهیم جمهوری اسلامی تشکیل دهیم.

وی به تشریح این دو شعار پرداخت و تاکید کرد: استقلال بدین معنا بود که ما می خواهیم خودمان برای کشورمان تصمیم بگیریم.

آقای بابایی ادامه داد: رفراندوم نظام اسلامی تنها انتخاباتی بود که در دو روز برگزار شد و اگر امروز شاهد ضعف هایی هستیم از نظام نیست، بلکه از مجریان است.

نویسنده کتاب های دفاع مقدس ابرکوه تصریح کرد: زمانی می توان دولت را اسلامی نامید که همه دولتمردان در چارچوب حکومت اسلامی عمل کنند، همانطور که حضرت امام فرمودند که اگر تفکر اشرافی بر حاکمان استوار شد فاتحه ی انقلاب خوانده شده است.

وی در پایان افزود: انقلاب در سیستم جمهوری فقط به صندوق رای ها و نه حرکت ها بستگی دارد.