اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 55819 تعداد بازدید: ۱۷۴

نویسنده کتاب های دفاع مقدس ابرکوه :

زمانی می توان دولت را اسلامی نامید که همه دولتمردان در چارچوب حکومت اسلامی عمل کنند.

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵:۰۰
به مناسبت ایام الله دهه فجر، مدرسه علمیه خواهران کوثر ابرکوه نشستی با عنوان فرایند تحقق اهداف انقلاب اسلامی ایران برگزار کرد.

 «آقای محمد رضا بابایی»، جانباز و محقق ابرکوهی، در این نشست اظهار کرد: قبل از انقلاب اسلامی، جهان به دو دسته  سلطه گر وسلطه پذیر تقسیم می شد و امام(ره) با انقلاب و شعار زیر بار سلطه نرفتن، این دو روند را به هم زد.

آقای بابایی افزود: بهترین راه بررسی اهداف انقلاب توجه به آرمان های انقلابیون سال های اولیه انقلاب است.

وی با بیان اینکه اهداف انقلاب کنندگان در ایران در دوشعار «استقلال ازادی جمهوری اسلامی» و «نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی» خلاصه می شود، بیان کرد: در سال های قبل از انقلاب، همزمان با این که مردم در خیابان ها این دو شعار را سر می دادند از هدف امام در شکست حکومت شاهنشاهی سوال شد و ایشان در پاسخ فرمودند که ما می خواهیم جمهوری اسلامی تشکیل دهیم.

وی به تشریح این دو شعار پرداخت و تاکید کرد: استقلال بدین معنا بود که ما می خواهیم خودمان برای کشورمان تصمیم بگیریم.

آقای بابایی ادامه داد: رفراندوم نظام اسلامی تنها انتخاباتی بود که در دو روز برگزار شد و اگر امروز شاهد ضعف هایی هستیم از نظام نیست، بلکه از مجریان است.

نویسنده کتاب های دفاع مقدس ابرکوه تصریح کرد: زمانی می توان دولت را اسلامی نامید که همه دولتمردان در چارچوب حکومت اسلامی عمل کنند، همانطور که حضرت امام فرمودند که اگر تفکر اشرافی بر حاکمان استوار شد فاتحه ی انقلاب خوانده شده است.

وی در پایان افزود: انقلاب در سیستم جمهوری فقط به صندوق رای ها و نه حرکت ها بستگی دارد.