اعلانات
آلبوم تصاویر
تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق تصاویر نما و مدرسه سطح 2 میبد همایش طلیعه حضور 1394 تجلیل از واقفین
اخبار
کد مطلب: 55814 تعداد بازدید: ۳۵

در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد برگزار شد:

نشستی با مدیران و سرپرستان مدارس علمیه استان

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۴:۳۳
درنشستی با مدیران و سرپرستان مدارس علمیه خواهران استان یزد خانم دهقانی«معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد» به تبیین ساعت پژوهشی سطح 2 و 3 و همچنین پژوهش های درسی پرداخت.

معاون پژوهش مدیریت استان یزد«خانم دهقانی» در جمع مدیران و سرپرستان مدارس علمیه خواهران بیان کرد: براساس مصوبه شورای علمی-تربیتی مرکز از مجموع 25 ساعت حضور الزامی طلاب در برنامه رسمی مدارس، 2 ساعت سهم برنامه های پژوهشی خواهد بود و در 10 ساعت برنامه اختیاری طلاب نیز براساس استقبال طلاب، سهمی برای برنامه های پژوهشی در نظر گرفته خواهد شد.

خانم دهقانی افزود: به منظور استفاده بهینه از این فرصت در جهت ایجاد و ارتقای توانمندی علمی مهارتی طلاب، انتطار می رود مدارس علمیه با بهره گیری از همه ظرفیت های موجود، برای اجرای منظم برنامه تدابیر لازم را اتخاذ فرمایند.

وی تصریح کرد: طبق گزارش گیری به عمل آمده از سامانه سما مدارس، در ترم مهرماه سال تحصیلی 96-97 ، همه ی مدارس علمیه خواهران  استان موفق به اجرای برنامه ساعت پژوهشی شدند.

خانم دهقانی اظهار داشت:  برنامه ساعت پژوهشی  برای طلاب مقطع سطح 3 از ورودی مهر96 به بعد که به صورت حضوری در این مقطع مشغول به تحصیل هستند اجرا می شود.

در ادامه معاون پژوهش مدیریت استان خاطر نشان کرد: مدیران محترم مدارس  در راستای اجرای این برنامه همکاری لازم را با معاونین پژوهش مدارس داشته باشند.

وی پیرامون پژوهش های درسی و روش تحقیق گام به گام تصریح کرد: ازآنجا که معاونت محترم پژوهش درصدد است؛ با اشراب سرفصل های مربوط، در دروسی که قابلیت ارائه پژوهش را دارند؛ زمینه تمرین و ممارست و نهایتا توانمند سازی طلاب در امر پژوهش را فراهم و در عین حال از تکثر تحقیقات درسی جلوگیری نماید؛ تدریس هریک از گام های این درس در کنار یکی از دروس نیمسال و توسط استاد آن درس صورت می گیرد.

خانم دهقانی یادآور شد: در استان یزد درس تاریخ تحلیلی اسلام برای ورودی های 96 در نیمسال دوم 96-97 تعیین گردیده است.

وی در ادامه به 7 گام اجرایی اشاره کرد و گفت: گام اول موضوع یابی می باشد که انشاالله با اتخاذ تدابیر و نظارت دقیق شما شاهد برگزار شدن برنامه ها به نحو احسن باشیم.