اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 55814 تعداد بازدید: ۱۸۸

در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد برگزار شد:

نشستی با مدیران و سرپرستان مدارس علمیه استان

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۴:۳۳
درنشستی با مدیران و سرپرستان مدارس علمیه خواهران استان یزد خانم دهقانی«معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد» به تبیین ساعت پژوهشی سطح 2 و 3 و همچنین پژوهش های درسی پرداخت.

معاون پژوهش مدیریت استان یزد«خانم دهقانی» در جمع مدیران و سرپرستان مدارس علمیه خواهران بیان کرد: براساس مصوبه شورای علمی-تربیتی مرکز از مجموع 25 ساعت حضور الزامی طلاب در برنامه رسمی مدارس، 2 ساعت سهم برنامه های پژوهشی خواهد بود و در 10 ساعت برنامه اختیاری طلاب نیز براساس استقبال طلاب، سهمی برای برنامه های پژوهشی در نظر گرفته خواهد شد.

خانم دهقانی افزود: به منظور استفاده بهینه از این فرصت در جهت ایجاد و ارتقای توانمندی علمی مهارتی طلاب، انتطار می رود مدارس علمیه با بهره گیری از همه ظرفیت های موجود، برای اجرای منظم برنامه تدابیر لازم را اتخاذ فرمایند.

وی تصریح کرد: طبق گزارش گیری به عمل آمده از سامانه سما مدارس، در ترم مهرماه سال تحصیلی 96-97 ، همه ی مدارس علمیه خواهران  استان موفق به اجرای برنامه ساعت پژوهشی شدند.

خانم دهقانی اظهار داشت:  برنامه ساعت پژوهشی  برای طلاب مقطع سطح 3 از ورودی مهر96 به بعد که به صورت حضوری در این مقطع مشغول به تحصیل هستند اجرا می شود.

در ادامه معاون پژوهش مدیریت استان خاطر نشان کرد: مدیران محترم مدارس  در راستای اجرای این برنامه همکاری لازم را با معاونین پژوهش مدارس داشته باشند.

وی پیرامون پژوهش های درسی و روش تحقیق گام به گام تصریح کرد: ازآنجا که معاونت محترم پژوهش درصدد است؛ با اشراب سرفصل های مربوط، در دروسی که قابلیت ارائه پژوهش را دارند؛ زمینه تمرین و ممارست و نهایتا توانمند سازی طلاب در امر پژوهش را فراهم و در عین حال از تکثر تحقیقات درسی جلوگیری نماید؛ تدریس هریک از گام های این درس در کنار یکی از دروس نیمسال و توسط استاد آن درس صورت می گیرد.

خانم دهقانی یادآور شد: در استان یزد درس تاریخ تحلیلی اسلام برای ورودی های 96 در نیمسال دوم 96-97 تعیین گردیده است.

وی در ادامه به 7 گام اجرایی اشاره کرد و گفت: گام اول موضوع یابی می باشد که انشاالله با اتخاذ تدابیر و نظارت دقیق شما شاهد برگزار شدن برنامه ها به نحو احسن باشیم.