اعلانات
آلبوم تصاویر
تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق تصاویر نما و مدرسه سطح 2 میبد همایش طلیعه حضور 1394 تجلیل از واقفین
اخبار
کد مطلب: 55812 تعداد بازدید: ۲۳

در مدرسه علمیه حضرت نرجس سلام الله علیها محمدآباد عنوان شد

مبدا و مقصد همه‌ی علوم و فنون رایج در دنیا باید ذات یگانه‌ی الله باشد

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶:۱۶
کارگاه آموزشی خانواده با مربی‌گری«حجت‌الاسلام و المسلمین شعبانزاده» در مدرسه علمیه حضرت نرجس(س) محمدآباد برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین شعبانزاده، در ابتدای سخنان خود فرا رسیدن ایام فاطمیه را تسلیت گفت و سپس با اشاره به مقام رفیع ائمه(علیهم‌السلام) و حضرت فاطمه(س) یادآور شد، کمال بندگی و انسانیت را در معصومین باید جست و انسان باید تلاش کند تا به این مقام نزدیک شود.

وی با استناد به آیه‌ی شریفه‌ی«انا لله و انا الیه راجعون» تصریح کرد: مبدا و مقصد همه‌ی علوم و فنون رایج در دنیا باید ذات یگانه‌ی الله باشد در غیر این صورت آن علم کارساز نبوده و پیشرفتی نخواهد داشت و مباحث خانواده نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود؛ انچه درباره‌ی بحث خانواده موثر است سبک زندگی اسلامی با توجه به آیات و روایات است.

حجت الاسلام شعبانزاده با اشاره به حدیث« من عرف نفسه فقد عرف ربه»اذعان کرد: مرد وزن قبل از اینکه در جایگاه همسری قرار گیرند انسان هستند پس باید به الگوی عملی این حدیث شریف عمل کنند و مباحث انسان‌شناسی، خداشناسی، جهان‌شناسی همه پیش درآمد بحث خانواده و حتی پیش نیاز آن هستند.

وی با استفاده از برهان صدیقین و با کمک از مباحث کلامی و منطقی، رابطه‌ی خالق و مخلوق را اثبات کرد و سپس با مثال‌هایی متناسب بحث را برای حضار ملموس گردانید.

کارشناس دینی در پایان با سخنی از حضرت علی(ع) که فرموده‌اند:« من خدایی را که نمی‌بینم پرستش نمی‌کنم»، لازمه‌ی آن را قلب سلیم و معرفت به ذات مقدس الله دانست.