اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 55812 تعداد بازدید: ۱۸۲

در مدرسه علمیه حضرت نرجس سلام الله علیها محمدآباد عنوان شد

مبدا و مقصد همه‌ی علوم و فنون رایج در دنیا باید ذات یگانه‌ی الله باشد

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶:۱۶
کارگاه آموزشی خانواده با مربی‌گری«حجت‌الاسلام و المسلمین شعبانزاده» در مدرسه علمیه حضرت نرجس(س) محمدآباد برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین شعبانزاده، در ابتدای سخنان خود فرا رسیدن ایام فاطمیه را تسلیت گفت و سپس با اشاره به مقام رفیع ائمه(علیهم‌السلام) و حضرت فاطمه(س) یادآور شد، کمال بندگی و انسانیت را در معصومین باید جست و انسان باید تلاش کند تا به این مقام نزدیک شود.

وی با استناد به آیه‌ی شریفه‌ی«انا لله و انا الیه راجعون» تصریح کرد: مبدا و مقصد همه‌ی علوم و فنون رایج در دنیا باید ذات یگانه‌ی الله باشد در غیر این صورت آن علم کارساز نبوده و پیشرفتی نخواهد داشت و مباحث خانواده نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود؛ انچه درباره‌ی بحث خانواده موثر است سبک زندگی اسلامی با توجه به آیات و روایات است.

حجت الاسلام شعبانزاده با اشاره به حدیث« من عرف نفسه فقد عرف ربه»اذعان کرد: مرد وزن قبل از اینکه در جایگاه همسری قرار گیرند انسان هستند پس باید به الگوی عملی این حدیث شریف عمل کنند و مباحث انسان‌شناسی، خداشناسی، جهان‌شناسی همه پیش درآمد بحث خانواده و حتی پیش نیاز آن هستند.

وی با استفاده از برهان صدیقین و با کمک از مباحث کلامی و منطقی، رابطه‌ی خالق و مخلوق را اثبات کرد و سپس با مثال‌هایی متناسب بحث را برای حضار ملموس گردانید.

کارشناس دینی در پایان با سخنی از حضرت علی(ع) که فرموده‌اند:« من خدایی را که نمی‌بینم پرستش نمی‌کنم»، لازمه‌ی آن را قلب سلیم و معرفت به ذات مقدس الله دانست.