اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 54606 تعداد بازدید: ۱۹۱

در مدرسه علمیه خواهران معصومیه سلام الله علیها یزد برگزار شد

طلبگی به منزله سربازی برای امام زمان عج الله تعالی است

چهارشنبه ۲۰ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۸:۵۷
نشست تربیتی در راستای تبیین اهمیت مسئله امامت با حضور «حجت الاسلام حسینی» در مدرسه علمیه خواهران معصومیه(س) یزد، برگزار گردید.

حجت الاسلام سید محمد حسینی  مسئول مؤسسه تخصصی امامت با مطرح کردن این پرسش که «وظیفه ما به عنوان یک طلبه چیست؟»اظهار داشت:طلبگی به منزله سربازی برای امام زمان(عج) است و وظیفه سرباز در وهله اول شناخت فرمانده و سپس دفاع و پشتیبانی از او می‌باشد. اصل تشیع یک واجب شرعی است که توانایی دفاع از این مکتب از اوجب واجبات است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دروس حوزه وسیله ای است برای شناخت هر چه بیشتر امام زمان(عج) و دفاع از ایشان؛ چرا که اگر معرفت نسبت به امامت حاصل نشود خطر گمراهی و انحراف قوت می‌گیرد .علت گمراهی توابین وعدم اقدام به موقع در دفاع از ولایت ،عدم معرفت به امام زمانشان بود؛ و این مهم در سایه ی تحقیق و بررسی و پژوهش پیرامون امامت امکان پذیر است.

این استاد حوزه افزود:تمام مشکلات کنونی جامعه ریشه در تضعیف باورها و اعتقادات مردم دارد و راه حل آن تقویت و اصلاح اعتقادات جامعه است.در اوضاع حساس کنونی که دشمن با تمام توان به میدان آمده و مبانی اعتقادی شیعیان را مورد هجمه شدید قرار داده است و تمام تمرکز خود را بر احیای دین‌های گذشته و ایجاد فرقه‌های انحرافی گذارده است، وظیفه طلاب به عنوان سربازان امام زمان(عج) ، دفاع ازاعتقادات تشیع و تقویت باورهای مردم در پرتو پژوهش است.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه علمدار دفاع از حریم ولایت حضرت صدیقه طاهره (س) می‌باشد عنوان کرد: اینکه حضرت زهرا (س) و حضرت زینب(س) تا پای جان به دفاع از امامت پرداختند، نشان از عظمت این راه دارد و شیطان نیز با عظمت ترین حیله‌ها را برای خروج از این مسیر به کار می‌گیرد.در پایان این برنامه از «خانم فهیمه فقیهی» بر گزیده سیر مطالعاتی سال 95وجشنواره قرآن و عترت سال گذشته در بخش ادبی تقدیر شد.