اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 54559 تعداد بازدید: ۱۴۹

در مدرسه علمیه خواهران الزهرا سلام الله علیها یزد بررسی شد

آسیب شناسی روابط دختر و پسر

سه شنبه ۱۹ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸:۵۱
«خانم چابکی نژاد»،استاد حوزه ودانشگاه ،در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س)یزد برای طلاب مقطع سیکل، با موضوع آسیب شناسی روابط دختر وپسر،به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی با معرفی درون گرایی وبرون گرایی ،به عنوان انواع شخصیت، بیان کرد: با توجه به این که شخصیت هر فرد منحصر به خود اوست،انسان های درون گرا یا برون گرا نمی توانند روحیه خود را به طور کامل تغییر دهند، بلکه تنها حالت ممکن این است که روحیه وشخصیت خود را به حالات دیگری نزدیک کنند.

استاد حوزه ودانشگاه با اشاره به وجود نیازهای گوناگون در تمام انسان ها،خاطر نشان کرد: نیازهای فیزیولوژی، روانی، عاطفی، معنوی، اجتماعی وجنسی از جمله نیازهای هر انسانی هستند که هر کدام از راه صحیح وعاقلانه باید برطرف شوند؛ به گونه ای که افراط یا تفریط در هر مورد موجب به وجود آمدن  معضلاتی برای انسان ها خواهد  شد.

وی با بیان این که یکی از عوامل تمایل افراد به جنس مخالف، نیازهای جنسی است، افزود: از آنجا که سنین 12تا19سالگی، به عنوان سنینی شناخته می شوند که افراد تحت تأثیراوج نیاز جنسی  قرار دارند بنابراین توجه زیاد به این نیاز می تواند آسیب هایی را به آن ها تحمیل کند که گاه قابل جبران ومتاسفانه گاهی غیر قابل جبران می باشد.

خانم چابکی نژاد در بیان عوامل مؤثر در ارتباط با جنس مخالف اظهار داشت: ناتوانی در نه گفتن ،احساس تنهایی ،تأمین نشدن نیازهای عاطفی در  دوران کودکی و...از جمله عواملی هستند که منجر به ارتباط با جنس مخالف می شوند.

 وی تصریح کرد: با توجه به این که یکی از ویژگی های دوران نوجوانی خیال پردازی است، هدایت افکار به سمت امور خداپسند می تواند در کنترل افکار منفی مؤثر باشد.

استاد حوزه ودانشگاه در ادامه با اشاره به اهمیت استفاده صحیح از فضای مجازی خاطرنشان کرد: متأسفانه  جامعه ما به دلیل عدم آموزش های لازم در زمینه استفاده صحیح از تکنولوژی،با آسیب های جدی رو به رو است که یکی از آن ها ،اتلاف وقت باارزش است.

وی در پایان سخنان خود، طلاب را به مراقبت از اعتقادات خود در هیاهوی استفاده از فضای مجازی توصیه نمود.

در پایان ،طلاب سوالات خود را در زمینه های گوناگون مطرح کردند.