اعلانات
آلبوم تصاویر
تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق تصاویر نما و مدرسه سطح 2 میبد همایش طلیعه حضور 1394 تجلیل از واقفین
اخبار
کد مطلب: 54547 تعداد بازدید: ۲۲

درمدرسه علمیه خواهران حضرت زینب کبری س یزد تبیین شد.

ضرورت بررسی اعمال انسان درهر روز

سه شنبه ۱۹ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۹:۳۸
به همت معاونت پژوهش مدرسه علمیه حضرت زینب کبری س یزد نشست پژوهشی با محوریت «ضرورت بررسی اعمال انسان درهرروز» باحضور استاد وکارشناس مسائل پژوهشی « خانم فاطمه السادات رشیدنیا » برگزار شد.

خانم رشید نیا با اشاره به اهمیت محاسبه اعمال در هرروز اظهارداشت : مؤمن باید دغدغه این را داشته باشد که امروزش را قشنگترین روز خود کند. ودراین راه باید ازخودش حساب بکشد ،رسول اکرم  دراین زمینه ص می فرمایند: حساب بکشید از خودتان و خود را وزن کنید. خودتان را آماده قیامت کنید.

 کارشناس مسائل پژوهشی افزود :خداوند (قریب به مضمون) در قرآن می فرماید بنده های من از اول تا آخر که در این دنیا هستید در روز قیامت برای شما مانند یک ساعت تمام میشود. و وقتی از شما میپرسند چند ساعت در این دنیا بودید، می گویید نصف روز یا بعضی می گویند یک ساعت .مومن اگرمی خواهد سود کند باید بگوید من فقط همین امروز را زنده هستم پس بهترین استفاده را میکنم. امام صادق(علیه السلام) می فرمایند: هیچ روزی بر فرزندان عالم نمی گذرد مگر اینکه آن روز  با او حرف می زند و می گوید : ای فرزند آدم من روز جدیدی هستم من برتو شاهدم. تمام کارهایی که تو انجام می دهی را خواهم دید. پس در من کار خیر کن که در قیامت با این خیرت پشت تو هستم. من اگر بروم دیگر تا ابد برنمی گردم. شب می شود؛ یک منادی می آید به همه اهل زمین این گونه صدا میزند، همه مخلوقات صدای منادی را می شنوند به جز جن و انس  ، میگوید من آمدم و شب جدیدی هستم. شب میگوید وقتی خورشید طلوع کرد من باید بروم و هرگز برنمی گردم اگر کار خوبی نکرده بودی و از گناهانت کم نکرده بودی با من بد محشور می شوی.

درپایان خانم رشیدنیا تصریح کرد : بامطالعه وبررسی در دعای ششم صحیفه سجادیه ،مشاهده می کنیم  که امام سجاد ع به ما یاد می دهند تا چگونه بهترین وقشنگترین روز را برای خود بسازیم.