اعلانات
آلبوم تصاویر
تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق تصاویر نما و مدرسه سطح 2 میبد همایش طلیعه حضور 1394 تجلیل از واقفین
اخبار
کد مطلب: 54545 تعداد بازدید: ۲۹

در مدرسه علمیه خواهران معصومیه -سلام الله علیها- مطرح شد

نشست پژوهشی با رویکرد امام شناسی

سه شنبه ۱۹ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۷:۰۹
نشست پژوهشی در راستای تبیین اهمیت مسئله امامت با حضور حجت الاسلام حسینی در مدرسه علمیه خواهران معصومیه(س) برگزار گردید.

حجت الاسلام حسینی با مطرح کردن این پرسش که «وظیفه ما به عنوان یک طلبه چیست؟» اظهار داشت:طلبگی به منزله سربازی برای امام زمان(عج) است و وظیفه سرباز در وهله اول شناخت فرمانده و سپس دفاع و پشتیبانی از او می‌باشد. اصل تشیع یک واجب شرعی است که توانایی دفاع از این مکتب از اوجب واجبات است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:دروس حوزه وسیله ای است برای شناخت هر چه بیشتر امام زمان(عج) و دفاع از ایشان .چرا که اگر معرفت نسبت به امامت حاصل نشود خطر گمراهی و انحراف قوت می‌گیرد .علت گمراهی توابین وعدم اقدام به موقع در دفاع از ولایت ،عدم معرفت به امام زمانشان بود؛ و این مهم در سایه ی تحقیق و بررسی و پژوهش پیرامون امامت امکان پذیر است.

این استاد حوزه افزود:تمام مشکلات کنونی جامعه ریشه در تضعیف باورها و اعتقادات مردم دارد و راه حل آن تقویت و اصلاح اعتقادات جامعه است.در اوضاع حساس کنونی که دشمن با تمام توان به میدان آمده و مبانی اعتقادی شیعیان را مورد هجمه شدید قرار داده است و تمام تمرکز خود را بر احیای دین‌های گذشته و ایجاد فرقه‌های انحرافی گذارده است، وظیفه طلاب به عنوان سربازان امام زمان(عج) ، دفاع ازاعتقادات تشیع و تقویت باورهای مردم در پرتو پژوهش است.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه علمدار دفاع از حریم ولایت حضرت صدیقه طاهره (س) می‌باشد عنوان کرد: اینکه حضرت زهرا (س) و حضرت زینب(س) تا پای جان به دفاع از امامت پرداختند، نشان از عظمت این راه دارد و شیطان نیز با عظمت ترین حیله‌ها را برای خروج از این مسیر به کار می‌گیرد.