اعلانات
آلبوم تصاویر
تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق تصاویر نما و مدرسه سطح 2 میبد همایش طلیعه حضور 1394 تجلیل از واقفین
اخبار
کد مطلب: 54515 تعداد بازدید: ۲۴

معاون فرهنگي مدرسه علميه فاطميه سلام الله علیها اشكذر

غيرت يكي از گام هاي مهم زوجين براي تفاهم است.

دوشنبه ۱۸ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳:۲۶
معاون فرهنگي مدرسه علميه فاطميه(س) اشكذر بيان كرد: غيرت يعني دفاع از محبوب در برابر متجاوز، غيرت يكي از گام هاي مهم زوجين براي تفاهم است.

«خانم زينب غفوري» ، در جلسه ي حلق صالحين مطرح كرد: دو نوع غيرت داريم، يكي غيرت در مقابل مقدسات يا حب الوطن كه در آموزه هاي ديني نيز بيان شده است.اين غيرت را مدافعين از كشور ، رزمندگان و مدافعان حرم دارا هستند.اين افراد گاه در مقابل ظلم ،اهانت و مقابله با مقدسات با جان و مالشان دفاع مي كنند. پيامبران و امامان مظهر غيرت بوده اند.

وي افزود: يك بعد ديگر غيرت كه بسيار مهم و كليدي است، دفاع از ناموس است. مرد مسلمان و متعهد لذت از همسر را فقط متعلق به خود دانسته و آن را در انحصار خود نگه مي دارد.

معاون فرهنگي مدرسه علميه فاطميه(س)اشكذر در ادامه با اشاره به روايت امام علي(ع) كه خطاب به مردم عراق فرمودند:اي مردم عراق به من خبر رسيده زنان شما در خيابان ها و بازار و معابر شانه به شانه مردان و دوشادوش با آنان در رفت و آمد هستند،آيا حيا نمي كنيد؟ غيرت شما كجا رفته؟،افزودند كه: غيرت مردان ما و حيا و عفت زنان ما بايد به گونه اي باشد كه امام علي(ع) از ما راضي باشند.