اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 54511 تعداد بازدید: ۱۵۵

درمدرسه علميه خواهران كوثر سلام الله علیها ابركوه همزمان با هفته بصیرت برگزار شد .

گردهمایی طلاب متأهل مدرسه علمیه کوثر ابرکوه و خانواده‌هایشان، با موضوع تأثیر خانواده صالح در تربیت فرزند صالح برگزار شد.

دوشنبه ۱۸ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶:۲۷
به گزارش خبرنگار حوزه علميه كوثر خواهران ابركوه ، به مناسبت هفته بصیرت گردهمایی طلاب متأهل حوزه علمیه کوثر ابرکوه و خانواده‌هایشان، با حضور «حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی»، امام‌جمعه ابرکوه و «حجت‌الاسلام تقی فتاحی» رئیس حوزه علمیه ولی‌عصر (عج)، برگزار شد

حجت‌الاسلام حسینی در این نشست، اظهار کرد: جامعه‌ای که اصلاح‌شده و دارای ایمان و ارزش‌های اخلاقی است نشانه داشتن خانواده‌های پاک و بالیاقت است.

وی گفت: بنیان خانواده‌های پاک و صالح نیز زنان و مادران باایمان هستند که در قبال رشد اخلاقی و اعتقادی فرزندان، بی‌تفاوت نیستند و به‌شرط انجام این وظیفه به نحو احسن، سخن پیامبر (ص) محقق می‌شود که فرمودند؛ بهشت زیر پای مادران است.

امام‌جمعه ابرکوه بابیان سخن حضرت امام خمینی (ره) که از دامن زن، مرد به معراج می‌رود، افزود: خواهران طلبه باید وظیفه ذمی خود را ادا کنند و زمانی که مراحل علم را طی کردند، در جامعه بر دختران دانش‌آموز و دانشجو اثربخش باشند.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: با تشویق خواهران برای ثبت‌نام در حوزه‌های علمیه، صیانت بخش نیمی از پیکره جامعه باشیم چراکه باتربیت زنان و مادران، تمام جامعه اصلاح خواهد شد.

در ادامه نشست ، حجت‌الاسلام تقی فتاحی، رئیس حوزه علمیه ولی‌عصر (عج) ابرکوه، با اشاره به اهمیت دروس حوزه علمیه در زندگی گفت: علمی که ما در دانشگاه و حوزه می‌آموزیم به‌شرطی که با فطرت ما سازگار باشد، موجب ارتقاء نفس و رسیدن به کمال است.

حجت الاسلام فتاحی تصریح کرد: غرض از خلقت انسان‌ها عبودیت است و حقیقت عبودیت، ترک معصیت است. لذا خانواده‌هایی که در کنار یکدیگر مراقب اعمال و رفتار همسران و فرزندان خود هستند، سریع‌تر می‌توانند مراحل قرب الی الله را طی کنند.

وی خاطرنشان کرد: مادران و دخترانی که در حوزه‌های علمیه تحصیل می‌کنند و در تربیت فرزندان دینداری و ایمان را سرلوحه قرار می‌دهند، قطعأ پایه‌گذار خانواده‌ای صالح، انسان‌ساز، قناعت‌پیشه، پیرو اهل‌بیت علیهم‌السلام می‌شوند.

گفتنی است در این گردهمایی که در محل مدرسه علمیه خواهران کوثر (س) ابرکوه  برگزارشده بود، هیئت امناء، مدیر و مسئولان  حوزه نیز حضور داشتند.