اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 54155 تعداد بازدید: ۱۷۳

مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت سیدالشهدا علیه السلام یزد :

رشد وپرورش استعداد در فرزندان رابطه مستقیم با تقویت اعتماد به نفس آنها دارد .

دوشنبه ۱۸ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۷:۳۶
در مدرسه علمیه خواهران حضرت سیدالشهدا (ع) یزد نشستی اخلاقی با موضوع «تقویت اعتماد به نفس در فرزندان» با حضور طلاب برگزار شد.

در این نشست که به عنوان حسن ختام جلسات اخلاقی در ترم اول سال تحصیلی 97-96برگزارشد،« خانم یاوری» مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت سیدالشهدا (ع) یزد ، ضمن معرفی کتابی با عنوان 356  راه برای پرورش فرزندانی فوق العاده تصریح کرد: رشد و پرورش استعدادفرزندان رابطه مستقیم با تقویت اعتماد به نفس در آنها دارد.

وی اعتماد به نفس ضعیف را حاصل روش های تربیت نادرست و عدم فراگیری روش های صحیح در این رابطه دانست.

خانم یاوری، بیان نکات مثبت فرزندان و برشمردن فضایل اخلاقی ایشان را ازجمله نکاتی دانست که نه تنها موجب تقویت اعتماد به نفس می شود بلکه باعث می شود تا راهکاری مناسب برای خود اظهاری آنها در فعالیت های مختلف شود.

وی افزود:  ضمیر نا خود آگاه انسان وقتی درگیر قضایای منفی باشد ،کم کم شخص دچار انزوا طلبی و افسردگی خواهد شد لذا باید در رویارویی با مشکلات به نحو صحیح با آنها مواجه شود.

مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت سیدالشهدا (ع) یزد ، در تکمیل سخنان خود بیان کرد: چنانچه در کودکان بذر اعتماد به نفس کاشتیم ،اعتماد به نفس رشد خواهد کرد و چنانچه استعدادها و تواناییهای او نادیده گرفته شود موجب سرخوردگی و از دست دادن اعتماد به نفس وی خواهد شد.

وی در پایان به بیان راهکارهایی در این زمینه از جمله روش های مختلف برای آگاه شدن از نیاز های کودکان ورشد استعدا و خلاقیت آنها بیان کرد.