اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 50793 تعداد بازدید: ۲۲۷

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد :

تهذیب نفس و هدایت گری جامعه از اولویت های تحصیل در حوزه است.

سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲:۳۵
«آیت الله محمدرضا ناصری(دامت برکاته)»، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با طلاب مدرسه علمیه خواهران معصومیه (س) یزد، دیدار کرد.

نماینده ولی فقیه استان یزد، در این نشست تلاش برای تهذیب نفس و هدایت گری جامعه را از سوی طلاب علوم دینی یکی از اولویت های تحصیل در حوزه و وجه تمایز با دیگر مراکز آموزشی دانست.

به گزارش خبرگزاری مدرسه علمیه معصومیه (س) یزد، آیت الله ناصری(دامت برکاته) به همراه «حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی» مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد، و برخی مدیران در حاشیه ی نشست هفتگی تفسیر قرآن کریم ویژه مدیران کل استان در آستان مقدس امامزاده سید جعفر محمد (ع) یزد،با طلاب مدرسه علمیه خواهران معصومیه (س) وابسته به آستان این امامزاده هم دیدار کردند.

آیت الله ناصری، با ابراز خرسندی از این دیدار اظهار کرد: افراد برای ادامه تحصیل در مدارس عادی و در سطح جامعه اهداف متفاوتی را از نظر مادی و معنوی برای آینده خود ترسیم می کنندو برخی تنها به مسائل مادی تحصیل و اشتغال می اندیشند.

وی تصریح کرد: اهداف و ماهیت حوزه یک تفاوت اساسی نسبت به دیگر مراکز آموزشی دارد و تغییر و تحول در روح انسان ها را در برنامه خود دارد.

نماینده ولی فقیه ادامه داد:حوزه به دنبال تغییر و تحول انسان ها در سطح زندگی فردی و اجتماعی، تحکیم عقیده الهی انسان ها، رشد فطرت انسان ها و حرکت به سوی معنویت است و این تغیر و تحول نیازمند ابزار مادی نیست و سلامت قلب را می توان با ابزار معنوی و ایمان از تاریکی به سوی روشنایی آورد.

وی بیان کرد: علاج برخی بیماری های قلب از جمله کبر، ریا، حسادت، خودخواهی، هوا و هوس، غفلت از خدا را با ابزار یک جراح نمی توان درمان کرد؛ بلکه توجه دادن قلب به سوی خدا نیازمند ایمان و مؤمن شدن فرد است.

آیت الله ناصری طلاب را به مواظبت از قلب برای دوری از گناه توصیه کرد و افزود: توجه به خدا عمل به دستورات الهی و گام نهادن در مسیر معنویت، یکی از راههای نهادینه کردن احکام الهی در قلب انسان به شمار می رود.

وی خدامحوری و خداباوری و دوری از گناه را یکی از راههای تأثیرگذاری طلاب در متن جامعه دانست و تصریح کرد سختی کار تحصیل در حوزه با تحصیل در دانشگاه متفاوت است و یک طلبه باید هدایتگری جامعه و نجات انسانها را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

در ابتدای این نشست «خانم نرگس عزیزی»، مدیر حوزه علمیه خواهران معصومیه(س) یزد، در سخنانی با خیر مقدم به آیت الله ناصری و حجت الاسلام و المسلمین کارگر مدیر حوزه علمیه خواهران استان و هیأت همراه بیان کرد:فعالیت بانوان طلبه ی این مدرسه با توجه به تازه تأسیس بودن آن خوب ارزیابی شده است . وی  اظهار امیدواری نمود که انشالله این مدرسه بتواند در راستای حوزه اسلام ناب محمدی "صلوات الله علیه و آله" گام مؤثر بردارد.